Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Per Librin si Porte e hapur per Boten People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Per Librin si Porte e hapur per Boten

Shko poshtë

Per Librin si Porte e hapur per Boten Empty Per Librin si Porte e hapur per Boten

Mesazh nga WebMaster prej Sat 5 May 2012 - 22:21

Libri është porta ku hapen horizontet e jetës

Libri është udhëtimi i juaj nëpër botë, nga dhoma e leximit, përmes diellit

Ai që s`lexon mbytet verbërisë

Libri është çelësi i portës së dijes, në kalanë e Universumit

libri është ylli ndriçues i jetës që njeriu e bartë në xhep

Libri është dielli, në ftohtësin e shpirtit të ngrire

Libri është ushqim i trurit, çfarë është ushqimi për stomakun

Libri është lulja më e mirë e jetës, që ia falë bukurinë njeriut

Gjithçka më e bukur nga kjo botë fshihet në libra

Nëse tre ditë s`ke lexuar, shiko fjalët mos ti zënë myku

Nuk ka libër vlerë ose jo vlerë, ka të mirë dhe të keq

Edhe librat e këqinjë, e kanë anën e mirë

Librave fshihet shpirti i të kaluarës

Libri është më shumë se ar, që shkëlqen tek njeriu

Libri është një lis, ku rriten degët e dijes dhe shkëlqejnë fletëve të jetës

Në librat e mirë fshihen bukuritë e dritës së dijes

Çdo libër është gjuha e komunikimit mes autorit dhe lexuesit

Për lexuesin libri i mirë është kënaqësia më lehtësuese, për shkrimtarin puna më e mundimshme

Shkrimtari jeton mes dy botrave; në shpirtin e librit dhe atë realen

Nëse nuk ke imagjinatë djalli, nuk je i prirur të shkruash

Krijimtaria është pasqyra ku lexuesi e sheh personalitetin krijues

Inspirimi që vjen nga vetvetja, ka origjinalitetin e shpirtit të krijuesit, ndërsa ai nga jashtë ka ndikime

Krijimtaria është një udhëtim drejtë realitetit

libri më i mirë është si shkëlqimi i diellit në verë

libri është shoku që kurrë nuk të tradhton

Një shtëpi pa libra, është si një lum pa ujë

Në një dhomë ku s`ka libër, është njësoj si një pjatë pa ushqim

Më mirë i verbër se sa pa libër

Ai që nuk lexon, i verbër jetën e jeton

Ai që s`lexon, veten e verbon.
Per Librin si Porte e hapur per Boten 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Per Librin si Porte e hapur per Boten 30l12rc Pytje & Përgjigje Per Librin si Porte e hapur per Boten 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per Librin si Porte e hapur per Boten Empty Re: Per Librin si Porte e hapur per Boten

Mesazh nga Anakonda prej Mon 7 May 2012 - 4:56

Edhe jeta jone eshte shnderruar si nje liber,ku cdo dite shkruajm nga nje faqe te re te jetes tone.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi