Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori

2 posters

Shko poshtë

 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Empty 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori

Mesazh nga Emona Wed 16 May 2012 - 4:05

 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Alien%20newspaper

Qe prej shume kohesh UFO-t (objektet fluturuese te paidentifikuara) kane qene nje prej mistereve dhe gjerave qe kane terhequr me shume vemendjen e njerezve. Ato kane zene faqe te panumerta te gazetave.

A kane ardhur vertet alienet ne toke? Sa te besueshme jane provat e gjendura dhe deklaratat e dhena nga deshmitaret? A jane ato te mjaftueshme per te vendosur se ne nje date te caktuar eshte pare vertet nje UFO? Apo per te thene qe ky apo ai person eshte perballur vertet me nje UFO?

Per keto pyetje ne nuk mund tu japim nje pergjigje perfundimtare apo te sigurte pasi kjo nuk dihet. Megjithate kemi menduar te bejme nje permbledhje te 6 shfaqjeve teUFO-ve me te rendesishme dhe qe kane bere me shume buje nder vite.

 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Battle%20of%20la

1. Ne Los Angeles ne vitin 1942, vetem tre muaj mbas sulmit japonez ne Pearl Harbor. Incidenti ka ndodhur ndermjet datave 24 dhe 25 shkurt. Nje objekt fluturues i paidentifikuar u dallua te fluturonte mbi Los Angeles. Duke qene se u supozua qe ishte nje sulm tjeter ajror qe vinte nga Japonia, ne drejtim te UFO-s u dergua nje sulm i madh ushtarak. Ne fakt, identiteti i vertete i objektit eshte akoma edhe sot i panjohur. Megjithate Japonia pretendon qe objekti fluturues nuk ishtei saj.

2. Nje formancion i pazakonte dritash fluturoi mbi Lubbock, Texas ne vitin 1951. Ai u dallua nga tre profesore te Texas Technical College dhe me pas u fotografua edhe nga nje student. Ne fotografi paraqitet nje objekt i cili ka 20 deri ne 30 drita dhe fluturonte mbi qytet me formen e tij "v". UFo u be aq i njohur dhe i publicizuar sa fotot dhe historia u shfaqen ne revisten Life ne vitin 1952. 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Whitehouse

3. Ne fillim u dallua ne nje radar kontrolli te trafikut ajror. Shtate objekte te cilat leviznin ne rruge jo te zakonshme fluturimi qe cilat deshmitaret i quajten: dritat e shndritshme portokalli. Shikimet me te publicizuara ndodhen ne fundjava te njepasnjeshme me objektin qe ishte ne levizje mbi Shtepine e Bardhe. Ishte dicka aq e cuditshme sa edhe vete presidenti Truman u shqetesua dhe kerkonte pergjigje. 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Ghostrockets

4. Ne Suedi, ne vitin 1946, me shume se 2.000 "raketa fantazma" jane pare nga data 9 gusht dhe deri ne 11 gusht. Ato jane pare nga qindra deshmitare. Ne fillim u mendua qe ato te ishin meteore, por ajo u hodh poshte si teori pasi shume prej shfaqjeve ndodhnin gjate dites dhe raketat pershkruheshin si objekte qe leviznin ngadale dhe ne menyre horizontale, dhe ndonjehere ato benin edhe zhurme te cuditshme. 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Belgianwave

5. Kjo seri shikimesh ka zgjatur qe nga nentori i vitit 1978 deri ne prill te vitit 1990, me regjistrim te 143 deshmitareve qe ne naten e pare. Objektet e panjohura u dalluan ne radar nga Forcat Ajrore Belge dhe u pershkruan si trekendesha te zinj me drita te shndritshme dhe qe mund te ndryshonin ngjyre. Megjithate, Forca Ajrore Belge ende nuk e kane nje shpjegim per keto objekte. 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Roswell1947

6. Incidenti me UFO me i famshem. Dyshohet qe ka ndodhur edhe nje mbulim nga Qeveria ne lidhje me kete incident ne vitin 1947. Mbetje te nje anije kozmike aliene (apo mbetje te balonave eksperimentale te survejimit ne lartesi te medha ashtu si u pretendua nga qeveria), u gjeten ne shkretetiren e New Mexico. Kjo ka filuar nje prej mistereve me te medha ne te gjithe historine e Shteteve te Bashkuara./knni/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori Empty Re: 6 shfaqjet me te famshme te UFO-ve ne histori

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 5:06

qenkan ber vipa ufot,e tmerrshme cfare nuk po degjojme

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi