Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve

5 posters

Shko poshtë

Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve Empty Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve

Mesazh nga Emona Fri 1 Jun 2012 - 1:41

Një Qershori është dita ndërkombëtarë e fëmijëve.
Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve Images


Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë sot vëmendjen e prindërve, shtetit tek ata. Kjo ditë është kthyer jo vetëm në një ditë festive, por edhe në një ditë sensibilizimi, për ti thënë jo dhunës dhe abuzimit ndaj fëmijëve. Është dita kur vetë fëmijët ngrenë zërin për të drejtat e tyre, por në ndryshim nga të rriturit, protesta e tyre bëhet me lojra festive.

1 Qershori është Dita Ndërkombetare e Fëmijëve. Në Kosovë dhe mbarë botën, kjo ditë u kushtohet fëmijëve, me aktivitete të larmishme. Në fakt 1 Qershori e ka origjinën nga Shtetet e Bashkuara dhe Kina.

Në vitin 1925 konsulli i përgjithshëm kinez në San Francisko mblodhi së bashku një numër të konsidesueshëm fëmijësh jetimë kinezë të celebronin në festivalin e Anijes së Dragoit. Kjo gjë koncidoi të ishte në të njejtën ditë me konferencën në fjalë.

Festa e 1 Qershorit filloi të festohet pas dy vitesh. Shumë vende të botës e kanë pranuar atë si festën ndërkombëtare të fëmijëve dhe realizojnë festime të cilat kanë si qëllim të rrisin vëmendjen në drejtim të mirëqenies së tyre.
Meritojn nje Urim dhe pake vemendje ne dite nderkomtare per Femijet.

Gezuar Engjuj te vegjel!
Dhe u rritshi me nje femijeri te lumtur dhe me nene dhe babe!


Edituar për herë të fundit nga Emona në Sat 2 Jun 2012 - 2:47, edituar 1 herë gjithsej

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve Empty Re: Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve

Mesazh nga WebMaster Fri 1 Jun 2012 - 4:19

Gezuar 1 Qershorin te gjithve Femive ne rrall te pare atyre qe ndodhen ne shtepit e femise edhe te gjithve femive ane mban Botes duke ju dhuruar nje buzeqeshje juhjjjjj Qe vlen me shum se asgje .
Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve 30l12rc Pytje & Përgjigje Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve Empty Re: Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 4:34

Gezuar 1 qershorin te gjith femijeve kudo qe jan neper bote.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve Empty Re: Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve

Mesazh nga Alberti Fri 1 Jun 2012 - 9:14

Gezuar festen e 1 qeshorit te gjithe femijeve ne gjithe boten.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve Empty Re: Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve

Mesazh nga Burrelsja Mon 20 May 2013 - 22:11

Per te gjith Femijet Gezuar dhe paqin Fatin me te bukur qofshin gjithmon te lumtur e meritojne

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve Empty Re: Gezuar 1 Qeshori Festa nderkombetare e femijeve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi