Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Historia e ‘njeriut flluskë’ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Historia e ‘njeriut flluskë’ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Historia e ‘njeriut flluskë’

3 posters

Shko poshtë

Historia e ‘njeriut flluskë’ Empty Historia e ‘njeriut flluskë’

Mesazh nga WebMaster Sat 2 Jun 2012 - 2:29

Një 62 vjeçar, i quajtur edhe ‘njeriu flluskë’ për shkak se trupin e ka të mbuluar nga tumore, tha se njerëzit e trajtojnë atë më keq se një kafshë.

Indiani Muhamed Umar tha se kur ishte 14 vjeç nisën t’i dalin lythët në dorë dhe që prej atëherë trupi i është mbuluar me tumore beninjë.

“Jam njeri i mirë. Punoj fort, por pamja ime është problem për njerëzit e tjerë. Askush nuk më sheh apo më afrohet. Kjo më ka shkatërruar jetën”, thotë ai.

“Kur linda e kisha lëkurën shumë të butë. Por pas moshës 14 vjeç gjithçka ndryshoi. Mjekët më kanë thënë se mund t’ua transmetoj problemin edhe fëmijëve. U shqetësova për këtë dhe mendova se nuk do martohesha kurrë”.

Por më pas Umar takoi Farhat-Un-Nisa, 45 vjeç dhe ranë në dashuri. Ata u martuan kur ai ishte 28 vjeç. Farhatit nuk i bëhej vonë për lythët e Umarit. “E ndjeja se ishte njeri i mirë. Ishte i sjellshëm dhe bujar. Familja më paralajmëroi, por e mora përsipër rrezikun,” thotë ajo.

Së bashku kanë tre djem dhe një vajzë. Ata janë rritur pa probleme në lëkurë. Jeta për ta është shumë e vështirë. Mjekët thonë se nuk ka asnjë kurë për Umarin. Me kalimin e kohës, tumoret shtohen më shumë. “Nuk e di çfarë do kisha bërë po të mos kisha gruan e familjen,” thotë ai. Dhe Farhat e pranon se nuk ka asnjë keqardhje që është martuar me të. “Jam e lumtur, nuk kam keqardhje. Ndonjëherë e harroj se si dukej dikur im shoq, por ai tani është këtu me mua dhe kjo ka rëndësi.

Historia e ‘njeriut flluskë’ 154-300x246
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Historia e ‘njeriut flluskë’ Empty Re: Historia e ‘njeriut flluskë’

Mesazh nga Anakonda Sat 2 Jun 2012 - 2:58

e tmerrshme;sa keq qe me vjen per te o zot
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Historia e ‘njeriut flluskë’ Empty Re: Historia e ‘njeriut flluskë’

Mesazh nga Ariel Sat 2 Jun 2012 - 4:46

O i shkreti...bravo gruas.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Historia e ‘njeriut flluskë’ Empty Re: Historia e ‘njeriut flluskë’

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi