Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Nje shfaqje UFO se bashku me provat ne radar, mjaft bindese People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje shfaqje UFO se bashku me provat ne radar, mjaft bindese

Shko poshtë

 Nje shfaqje UFO se bashku me provat ne radar, mjaft bindese Empty Nje shfaqje UFO se bashku me provat ne radar, mjaft bindese

Mesazh nga Emona prej Wed 6 Jun 2012 - 0:32

 Nje shfaqje UFO se bashku me provat ne radar, mjaft bindese Sam


Nje shfaqje e UFO-ve u vendos aq e besueshme sa bindi nje minister qeverie i cili e hetoi kete ngjarje.
Shikimet nga nje pilot luftues RAF ne nje mision trajnimi mbi Gjermanine Perendimore ne vitin 1952 jane treguar per here te pare nga dokumentat e nxjerra nga Arkivi Churchill ne Universitetin Cambridge.

Sergjenti i Fluturimit Roland Hughes ishte duke u kthyer ne baze kur ai u ndoq nga nje "Disk i shndritshem metalik, ngjyre argjendi", i cili fluturoi prane tij, perpara se te zhdukej me shpejtesi te jashtezakonshme.


Objekti u kap nga radaret RAF, te cilet konfirmuan qe objekti po fluturonte me nje shpejtesi shume me te madhe se sa mundesia e cdo objekti tjeter fluturues te kohes.

Hughes raportoi kete ngjarje te cuditshme dhe u dergua qe te vizitonte Duncan Sandys ministrin e aviacionit per t'i shpjeguar atij cfare kishte ndodhur.

Ai pershkroi nje drite te argjendte qe erdhi me shpejtesi drejt tij, deri sa ai mundi te shihte qe ishte nje disk shkelqyes metalik ngjyre argjendi.

Ai tha qe siperfaqja e diskut ishte e shndritshme dhe shume e lemuar. Ai mund te shihnte me qartesi te jashtezakonshme siperfaqe shume reflektuese dhe absolutisht shume te rregullt. Ai e vleresoi madhesine e diskut rreth 100 feet diameter.

Gjashte dite me vone, Hughes u dergua ne RAF Fassberg ne Gjermanine Perendimore per e dhene versionin e ngjarjeve tek oficeret me te vjeter RAF dhe tek Sandys.

Pyetja pare e ministrit ishte se sa birra kishte pire Hughes nje nate me pare.

Megjithate, ne fund ai u bind aq shume nga historia e treguar nga Hughes sa shkoi dhe u tha te tjereve qe ai ishte i bindur qe historia qe ai po tregonte ishte e vertete.


Kjo shkon ne kundershti me ato cfare kane thene qeverite Britanike ne lidhje me UFO-t ne te kaluaren, ne shumicen e rasteve ata kane hedhur poshte sugjerimet sipas te cilave shfaqjet e UFO-ve hetoheshin me seriozitet.

Ne nje dokument te shfaqur se fundmi Sandys i thote shkencetarit te qeverise, Lord Cherwel qe ai mendonte se historia dhe te dhenat e radarit i dukeshin te besueshme.

Sandys ka thene ne dokument: "Une nuk kam asnje dyshim qe te gjitha ato qe pa Hughes jane nje fenomen i ngjashem me ato te pershkruar nga shume vezhgues ne Shtetet e Bashkuara."

Lord Cherwell i kishte hedhur poshte me pare shfaqjet duke i kosideruar ato si "psikologji ne mase".

Sandys i cili me vone u be Sekretar i Mbrojtjes, vazhdoi: "Deri sa ndonje shpjegim shkencor i kenaqshem te mund te mundeshet do te ishte dicka jo e mencur qe ta kansideronim pa pyetur me tej shfaqjen e ketyre objekteve si nje forme histerie".


Ai shtoi qe kishte te dhena te mjaftueshme per ta konsideruar qe kjo ceshtje kishte fenomene te cuditshme dhe te pashpjegueshme. Keto dokuenta u hetuan nga David Clarke, nje akademik ne Sheffield Hallam University nderkohe qe ishte duke kerkuar mbi nje liber per UFO-t.

Dr.Clarke u kontaktua nga djali i Hughes i cili i tregoi variantin e eventeve qe i kishte dhene babai i rij dhe i dha atij bllokun e shenimeve te te atit.

Djali i Hughes, Brian, 45 vjec, nje sherbyes civil i Ministrise se Mbrojtjes tha: "Ne e dinim se cfare kishte ndodhur kur ishim duke u rritur, por babai im nuk fliste shume per kete. Ne mesuam me shume per ngjarjen duke ia kerkuar te na tregonte."

"Nese do te ishte dikush tjeter ne vend te babait tim qe do te tregonte historine, atehere do te isha shume skeptik."
Dr Clarke tha: "Nuk ka asnje dyshim qe Hughes pa vertet dicka. Ai nuk po e shpikte kete gje."
"Por pozicioni me i drejte qe mund te mbaj eshte qe ne nuk e dime se cfare ishte apo qe pa. Mund te kete ndonje shpjegim shkencor, dhe duhet marre parasysh kjo perpara se te kercehet ne konkluzione mbi vizitore aliene." /Info,al/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Nje shfaqje UFO se bashku me provat ne radar, mjaft bindese Empty Re: Nje shfaqje UFO se bashku me provat ne radar, mjaft bindese

Mesazh nga Anakonda prej Wed 6 Jun 2012 - 1:35

duket se qenka me te vertet bindese

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi