Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $

2 posters

Shko poshtë

Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $ Empty Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $

Mesazh nga Emona Mon 18 Jun 2012 - 4:24

Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $ F1_14buf1339671193

Dreka me investitorin amerikan, miliarderin Warren Buffett u shit në një ankand bamirësie në Internet në eBay këtë vit për një shumë rekord prej 3.460.000 dollarësh amerikanë, transmeton ZR njoftimin e medieve amerikane.

Fituesi i ankandit do të darkojë me W.Baffet në një nga restorantet prestigjioze të New York - Steakhouse Smith & Wollensky. Ai ka të drejtë të ftojë edhe 7 persona të tjerë.

W.Baffet mban vendin e 3 në renditjen e njerëzve më të pasur të botës të revistës "Forbes". Pasuria e tij vlerësohet në 44 miliardë dollarë. Buffet është një figurë kulti për investitorët amerikanë. Për mendjemprehtësinë e tij atë e quajnë "Orakulli nga Omaha".

Gjatë këtyre ankandeve W.Baffet arriti të tërheqë më shumë se 10 milionë dollarë. Të gjitha të ardhurat do të shkojnë në fondin e bamirësisë Glide Foundation, i cili siguron kujdes shëndetësor dhe ofron rreth një milion racione ushqimi falas për nevojtarët gjatë gjithë vitit./koha/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $ Empty Re: Dreka me Warren Buffett u shit në ankand për 3.5 milionë $

Mesazh nga Anakonda Mon 18 Jun 2012 - 5:23

edhe prej floriri te ket qen aq shum nuk do te kushtonte
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi