Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulo ç’lloj “krimineli” je sipas horoskopit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulo ç’lloj “krimineli” je sipas horoskopit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulo ç’lloj “krimineli” je sipas horoskopit

Shko poshtë

Zbulo ç’lloj “krimineli” je sipas horoskopit Empty Zbulo ç’lloj “krimineli” je sipas horoskopit

Mesazh nga Anakonda Sat 23 Jun 2012 - 18:50

Sipas një studimi të “Astrology Research Journal” të lindësh me hënë apo
yll të keq nuk është më vetëm një mënyrë shprehje. Studimi, i cili
është ende në proces, tregon se ka lidhje mes datës së lindjes, pra
shenjës së horoskopit, dhe faktit të qenit kriminel apo sadist gjatë
jetës.

Sipas studimit, duhet të kemi kujdes nga Gaforrja, Demi
dhe Shigjetari. Janë pikërisht njerëzit e këtyre shenjave që rezultojnë
si më të skeduarit, apo të arrestuarit në dosjet e FBI-së në SHBA.

Por, nuk është rasti që shenjat e tjera të gëzohen. Sipas studimit, nuk ka shumë gjasa që të tjetër të jenë të pafajshëm.

Mes
shenjave të zjarrit, të lindurit në shenjën e Dashit janë për tu pasur
frikë, sepse reagojnë me mjete të forta dhe janë të gatshëm për të bërë
gjithçka.

Një shembull tipik është ai i Clyde Chestnut Barrou dhe
partneres së tij Bonnie Elizabeth Parker, çifti që njihet me emrin
“Boni dhe Klajd”. Klajd ka lindur në 24 mars 1909, i shenjës së Dashit
dhe Boni në 1 tetor 1910, e shenjës së Peshores.

Këto janë shenjat më të zakonshme, sipas studimit të gjithë elementëve kriminal.

Megjithatë,
keqbërësit e shenjës së Dashit nuk reagojnë kurrë me dëshirën e tyre.
Janë gjithmonë të nxitur nga kriminelë të tjerë.Shigjetari është një shenjë shumë e zakonshme mes shkelësve të ligjit.
Sipas studimit kjo ndodh pasi Saturni është planeti që i mbron dhe i
bënë të vështirë për ‘u kapur. Jan mjeshtra të vjedhjes dhe nuk i
dëmtojnë viktimat e tyre.

Të lindurit në shenjën e Luanit, sipas
studimit, cilësohen “thjesht” të rrezikshëm. Këtë gjë studimi e bazon
edhe rastin e konteshës Erzsebeth Bathory, lindur në 17 gusht, 1560 e
cila vrau mijëra njerëz.

Mes shenjave të ajrit, më e rrezikshmja duket se është Peshorja, e cila mbledh rreth vetes shumicën e kriminelëve me famë.

Sipas
studimit, kjo shenjë që qëndron nën mbrojtjen e Afërditës, ka
kapacitete për akte kriminale të armatosura dhe shumë të rrezikshme.

Të lindurit në shenjën e Binjakëve janë të specializuar për mashtrime dhe nuk e marrin asgjë shumë seriozisht në botën e krimit.

Por i kthejnë mashtrimet e tyre në vepra arti.

Ujori
në fakt është një rast i veçantë. Sipas studimit, për të krimi është
një hakmarrje, ose një lojë. Kjo bazohet në dëshirën e tyre të madhe për
lojërat e kumarit dhe mashtrimet informatike.

Për ata që kanë
lindur në shenjën e Demit, Virgjëreshës dhe Bricjapit, suksesi është
shumë i rrallë në “fushën” e krimit. Sipas studimit, janë të rrezikshëm,
por janë edhe kriminelët më të lehtë për tu kapur. Janë të rrezikshëm
dhe karizmatik, por edhe kur janë të armatosur dhe shumë të sigurt, nuk
arrijnë t’i shpëtojnë dorës së ligjit.Ja dhe një shembull; vrasësi i John Lennon, Mark David Chapman, i cili
ka lindur në 10 maj, pasi shkrepi 5 plumba kundër Lenon, nuk tentoi as
të ikte me vrap, por qëndroi duke pritur policinë.

Por edhe këtu,
sipas studimit, personat e shenjës së demit nuk duhet të mërziten nëse
“ëndërrojnë” karrierë kriminale. Sipas specialistëve, Demi është një
shenjë që ka sukses në pastrimin e parave; Janë shumë inteligjentë dhe
preferojnë të veprojnë në vetmi, pa pasur persona të tjerë përreth.

Bricjapi
në fakt është i bindur se është tipi i prerë për organizata kriminale
dhe për të qenë i jashtë ligjshëm. Për këtë arsye shpesh herë janë të
egër dhe sadist.

Ndërsa ata që janë të shenjës së Virgjëreshës, mund të kenë “të ardhme” në fushën e krimit ekonomik.

Janë gjithmonë thuajse të mbytur, por në sajë të temperamentit, shenja e ujit arrin t’ia dali mbanë.

Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit zakonisht janë shumë të dhunshëm, por edhe kanë shumë frikë.

Një
prej vrasësve seriaë me probleme mendore, Charles Manson, është i
shenjës së Akrepit. Por kriminelët që i përkasin shenjës së Gaforres
janë më të zakonshmit në skedat e FBI-së.

Ndërkohë që shenjat e
Peshqve, sipas studimit, preferon krimet që lidhen me drogën. Ndërsa
Gaforret shqyhen për krimet që kanë, në shumicën e rasteve, shtysa
personale dhe emocionale.

NOA

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi