Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore

4 posters

Shko poshtë

Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore Empty Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore

Mesazh nga T_o_n_i Wed 4 Jul 2012 - 6:48

Fëmijët që rrihen nga prindërit kanë më shumë mundësi që të preken nga sëmundjet mendore, përfshirë probleme me ankthin dhe lëvizje të shpeshta të humorit.
Gjithashtu këta fëmijë kanë më shumë mundësi që kur të rriten të abuzojnë me alkoolin dhe drogën. Në këto përfundime ka dalë një studim i bërë nga kërkuesit e Universitetit të Manitobës në Kanada.
Edhe studime të mëparshme kanë dalë në përfundim se fëmijët që kanë pësuar abuzime fizike kanë më shumë mundësi të kenë probleme mendore dhe të kenë një sjellje shumë më agresive se fëmijët e tjerë, por këto studime merrnin parasysh abuzime shumë të rënda.
Ndërsa studimi në fjalë ka vëzhguar 600 amerikanë të rritur të cilët janë goditur me shpullë apo i është tërhequr veshi kur kanë bërë gabime, por që nuk kanë pësuar asnjëherë dëmtime të rënda dhe abuzime seksuale.
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjysma e popullsisë pranon se të paktën një herë në jetë është goditur nga prindi.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore Empty Re: Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore

Mesazh nga Ariel Wed 4 Jul 2012 - 11:42

Mese e vertete..
Gjynah kush e vuan...ne vend qe ti edukojne...me kto metoda vetem i shkaterrojne femijet.


Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore Empty Re: Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore

Mesazh nga Anakonda Wed 4 Jul 2012 - 23:29

e femijet e shkret;cfare torturash nuk heqin

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore Empty Re: Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore

Mesazh nga WebMaster Thu 20 Sep 2012 - 0:16

Patjeter qe po se kuptoj si mundet nje femi te mari vesh me te rrahur ate e ben me shum budalla .prinderi ben mundin ti rrisi po skan te drejte ti rrafin nese je prind i zoti duhet gjithmon te dish te komunikosh me femin edhe ti flasesh ne menyren qe femija te kuptoj qe gabon edhe mos te perseritet me ,
Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore 30l12rc Pytje & Përgjigje Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore Empty Re: Rrahja i shkakton fëmijëve sëmundje mendore

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi