Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar

2 posters

Shko poshtë

Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar Empty Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar

Mesazh nga Emona Sun 8 Jul 2012 - 10:50

I rrethuar nga malet me dëborë dhe liqenet e Patagonisë kiliane, kullotja e deleve dhe zhurma e radios janë gjërat e vetme që përjeton nga jeta Faustino Barrientos, i cili ka plot 46 vite që jeton i izoluar në Liqenin O’Higgins, një nga vendet më të “fshehura” në botë.

Reporterët e një televizioni njujorkez vendosën të bënin një reportazh për të në dhjetorin e kaluar dhe iu deshën 4 ditë për të mbërritur në shtëpinë e tij.


Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar Barrientos-Faustino

Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar Barrientos

“Nuk më duhen paratë. Kam mjaftueshëm për të ngrënë. Jeta është më e mirë kur je vetëm. Do të qëndroj këtu deri në fund”, deklaron Faustino.Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar >Liqeni O’Higgins është rajoni më pak i populluar i Kilit

Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar Barrientos1

Vendbanimi i 81-vjeçarit ka dy “ndërtesa”: njëra ku Faustino ha, fle, dëgjon radio dhe lexon gazetat që i vijnë dy herë në vit dhe njëra ku mban ushqimet që ia sjell një varkë që kalon nga ai një herë në 10 ditë.

Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar Barrientos3

Ky personazh i çuditshëm ka parë televizor vetëm një herë në jetën e tij: “Më pëlqen radioja. Marr vesh aktualitetin politik dhe atë sportiv.”/infoshqip/

Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar Barrientos4

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar Empty Re: Njeriu që jeton prej 46 vitesh i izoluar

Mesazh nga Anakonda Thu 27 Sep 2012 - 4:26

E tmerrshme ky qenka bo si me qon ari....e tmerrshme si mund tjetoj ky njeri ne ket menyre....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi