Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cunam Diellor: Një imazh fantastik i një stuhie diellore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cunam Diellor: Një imazh fantastik i një stuhie diellore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cunam Diellor: Një imazh fantastik i një stuhie diellore

Shko poshtë

Cunam Diellor: Një imazh fantastik i një stuhie diellore Empty Cunam Diellor: Një imazh fantastik i një stuhie diellore

Mesazh nga Emona Wed 15 Aug 2012 - 0:07

Në imazhin e fotografisë, shfaqet cunami diellorë i cili po i afrohet Afërditës!

NASA, bëri publike një nga fotografitë më të fuqishme të saj, ku në të pasqyrohet një stuhi diellore.
Në imazh duket një “valë” stuhie materiesh të jetë emetuar nga dielli dhe tek po i afrohet plotë rrezik Afërditës. Fotografia në fjalë është pjesë e një projekti shkencorë të kthyer në film i realizuar nga departamenti i optikës dhe të dhënave shkencore të NASA-ës (Goddard Scientific Visualization Studio).

Filmi do të quhet “Toka e fuqishme: Duke eksploruar mekanizmin klimaterik të tokës”, me anë të këtij filmi do të përcillet dhe mesazhi se stuhia diellore ndikon në klimën e planetit tonë. Në filmin prej 24 minuta, i cil do të shfaqet vetëm në Planetarë (Planetarë quhen salla të posaçme të cilat kanë bazë vetëm shkencën dhe universin) në të gjithë botën, ndërsa përshkrimin e bënë artisti i famshëm Liam Neeson./alb.o/

Cunam Diellor: Një imazh fantastik i një stuhie diellore Imazh1

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi