Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët!

2 posters

Shko poshtë

Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët! Empty Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët!

Mesazh nga Emona Sat 18 Aug 2012 - 1:51

Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët! Gishti-300x225

Edhe pse pas shumë dekadash u bë e ditur, studiues Zviceran, ndër tyre arkeolog, antropolog, paleontolog kishin zbuluar në vitet 88-të një gisht gjigandë të një qenie gjigande që jetonte në Egjipt.

Fotografia që shikoni, citon alb-observer.com, është reale dhe u dha nga studiuesit për publikim në gazetën gjermane “Bild” së bashku me disa dhjetëra të tjera të nxjerra gjatë ekspeditës së tyre shkencore në Egjipt para 24-vjetësh.

Gishti është i gjatë 38 cm, gjë që tregon se trupi i qenies-njeriut etj, arrinte në 5-së metra!

Ndërkohë, reagimet në qarqet shkencore kanë qenë të menjëhershme, pasi u zunë “mat” dhe se këto fakte nuk dinë si t’i interpretojnë pasi është[ shumë e vështirë që ato të përgënjeshtrohen!/alb-observer.com/.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët! Empty Re: Zbulohet në Egjipt një gisht gjigand, befasohen arkeologët!

Mesazh nga T_o_n_i Sat 18 Aug 2012 - 8:34

te keqen e gishtit
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi