Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Me 3 dhjetor 2012 planetët do të paralelizohen me piramidat e Gizës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Me 3 dhjetor 2012 planetët do të paralelizohen me piramidat e Gizës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me 3 dhjetor 2012 planetët do të paralelizohen me piramidat e Gizës

Shko poshtë

Me 3 dhjetor 2012 planetët do të paralelizohen me piramidat e Gizës Empty Me 3 dhjetor 2012 planetët do të paralelizohen me piramidat e Gizës

Mesazh nga Emona Thu 23 Aug 2012 - 9:50

Në 3 dhjetor 2012 planetët do të qëndrojnë vertikal mbi piramidat e Gizës.

Në qiellin e errët të natës, në Giza të Egjiptit më dt. 3 dhjetor të 2012-ës, dhe një orë para lindjes së diellit, ora lokale, planetët do të “qëndrojnë” në kulmin e piramidave të Gizës.

Sipas astronomëve, ky fenomen ndodh vetëm një herë në 2737 vjet.
Ndaj dhe ngjarja e sivjetme pritet me një inters shumë të madh nga astronomët, pasi për ta fenomeni ka veç interesit të madh shkencorë, paraqet interes edhe përsa i përket parashikimeve të mijëravjeçarëve më parë për këtë dukuri, gjë që është transmetuar në ditët tona me anë të hieroglifëve dhe formave të ndryshme të qytetërime të aso kohe./alb-observer.com/Me 3 dhjetor 2012 planetët do të paralelizohen me piramidat e Gizës Piramidat1-300x222

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi