Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nis shpërndarja e teksteve shkollorë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nis shpërndarja e teksteve shkollorë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nis shpërndarja e teksteve shkollorë

Shko poshtë

Nis shpërndarja e teksteve shkollorë Empty Nis shpërndarja e teksteve shkollorë

Mesazh nga Emona Mon 27 Aug 2012 - 0:57

Nis shpërndarja e teksteve shkollorë Libra

Tiranë, 27 gusht 2012, NOA - Ka nisur sot, në të gjitha shkollat e vendit shpërndarja e teksteve shkollore. Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës ka bërë të ditur se nxënësit do të mund të tërheqin tekstet shkollore deri më datën 10 shtator. Në këtë datë nis dhe viti i ri shkollor 2012-2013.

Për këtë vit, sipas Ministrisë së Arsimit, kompensimi i teksteve shkollore do të arrijë deri në masën 100% për kategori të veçanta nxënësish.

Nga rimbursim i plotë i teksteve do të përfitojnë nxënësit që u përkasin familjeve që trajtohen me asistencë sociale apo kanë në familje një person me aftësi të kufizuara. Po ashtu do të përfitojnë dhe fëmijët e komunitetit rom, si dhe ata të pakicave kombëtare. Një tjetër kategori për të cilën masa e subvencionit nga MASH është caktuar deri në 50%, është ajo e fëmijëve që vijnë nga familje me të ardhura mujore nën 30 mijë lekë në muaj. Për të përfituar rimbursimin, të gjithë nxënësit që u përkasin kategorive të përmendura duhet të ruajnë faturat e blerjes së teksteve.

a.k/noa.al

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi