Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Digjen pyjet në Dukagjin, banorët: Asnjë ndihmë nga qeveria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Digjen pyjet në Dukagjin, banorët: Asnjë ndihmë nga qeveria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Digjen pyjet në Dukagjin, banorët: Asnjë ndihmë nga qeveria

Shko poshtë

Digjen pyjet në Dukagjin, banorët: Asnjë ndihmë nga qeveria Empty Digjen pyjet në Dukagjin, banorët: Asnjë ndihmë nga qeveria

Mesazh nga WebMaster Tue 28 Aug 2012 - 1:06

PRISHTINE-Në rrafshin e Dukagjinit, konkretisht në Deçan vazhdojnë të digjen qindra hektar me pyje.
Burimet bënë të ditur se janë 2 vatra zjarri, një në Deçan dhe tjetra ne Manastirin e Deçanit.
Fatmirësisht nuk ka viktima në njerëz, por vijon ende tu kanoset rreziku banorëve që jetojnë në atë pjesë të vendit.
Drejtori për shërbime publike, Admir Hasani në Deçan ka deklaruar se kanë arritur ta lokalizojnë flakët vetëm afër Manastirit te Decanit, ndërsa ajo që rrezikohet me së shumti janë Bjeshkët e Cerrnabregut e që janë përfshirë nga flakë të fuqishme. Në vendngjarje ndodhen rreth 20 zjarrfikëse dhe dhjetra vullnetarë, por pavarësisht tentativave, flakët vijojnë

Shumë nga ekipet e shpëtimit kanë vendosur që deri nesër në mëngjes të mos ndërhyjnë për shkak se terreni është shkëmbor dhe me tepër rrezik.
Pritet që gjatë natës të bjerë intensiteti i zjarrit.

Ndërkohë banorët bënë të ditur se zjarri ka përfshirë edhe 1 shtëpi, por jo dëme në njerëz.

Lidhur me ngjarjen, policia e rajonit të Pejës është e pa kontaktueshme. Ky zjarr sipas banorëve është duke shkaktuar dëme shumë të mëdha. Ata ankohen se qeveria kosovare nuk ka treguar interes për situatën e krijuar në zonën e tyre.
Arsyet e kësaj katastrofe mjedisore nuk dihen ende, nëse zjarret shpërthyen nga temperaturat e larta apo nga dora e njerëzve të pandërgjegjshëm.

(d.b/BalkanWeb)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi