Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një apel për Familjen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një apel për Familjen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një apel për Familjen

3 posters

Shko poshtë

Një apel për Familjen Empty Një apel për Familjen

Mesazh nga Emona Sat 1 Sep 2012 - 4:19

Një apel për Familjen Family_jewels_610605

Bujar Cani

Shqiptarë mos braktisni prindërit e mos shkatërroni familjet . Familja është gjëja më e shenjtë që kemi ne. Dihet që shqiptarët emigruan masivisht mbas viteve " 90" , drejt Evropës e vendeve të tjera të botës , për një jetë më të mirë e më të begatë . Ëndrrat e tyre u bënë realitet mbas 50 viteve pritje , por jo çdo gjë ishte e mirë, e mrekullueshme, parajsë e vërtetë për të jetuar . Kishte edhe atje plagë të rënda shoqërore, që kishin prekur këto vende, siç ishin droga, prostitucioni,krimi e të tjera fenomene negative. Por ajo që më bëri më tepër përshtypje, kur unë vajta në Gjermani, në këtë vend ku megjithë mend dora e njeriut kishte bërë mrekulli, ishte se më binte shpesh të shkoja nëpër shtëpi e familje gjermane ku shikoja vetëm pleq. Kudo pleq të vetmuar, nuk shikoje fëmijë të rritur, se për fëmijë të vegjël nuk bëhej fjalë fare. Nuk kishte hare e cicërima fëmijësh, vetëm një qetësi e heshtje varri, fytyra të mplakura, të ngrira e pa asnjë shenjë gëzimi e lumturie në shpirtin e tyre . Bile më kujtohet një rast në një familje gjermane, kur u thashë se jetoja me prindërit e mi dhe familjen time, më panë të habitur, sikur vija nga një planet tjetër . Por nuk do ta harroj edhe porosinë e amanetin që me lanë : Mos i braktisni prindërit, mbajeni e ruajeni këtë traditë mjaft të bukur që keni, sepse po e humbët, si ne keni për të përfunduar. Tashti kur shikoj mbas 20 vitesh demokraci e emigrim, vërej se kjo plagë e rëndë dhe e madhe, ka prekur edhe shoqërinë e familjet shqiptare. Shikoni tashti familjet shqiptare, kudo sheh pleq të vetmuar , sepse fëmijët i kanë braktisur kudo, dëgjon ndarje, divorce familjare, fëmijë të braktisur nëpër dyer të materniteteve e befotrofeve . Ç’po ndodh kështu? Ku po shkojmë? Shqiptarë mos i braktisni prindërit, prindër mos shkatërroni familjet e braktisni fëmijët! Mos krijoni probleme sociale për to, se vjen një dit , që edhe ju do të shpërbleheni me të njëjtën monedhë. Në këto çaste që po shkruaj , më kujtohen prindërit e mi, që kanë shumë vite që kanë ikur nga kjo jetë... /GazetaSh/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një apel për Familjen Empty Re: Një apel për Familjen

Mesazh nga Anakonda Tue 4 Sep 2012 - 22:10

shkrim interesant....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një apel për Familjen Empty Re: Një apel për Familjen

Mesazh nga Petriti Sun 6 Jan 2013 - 8:44

Interesante.
Petriti
Petriti
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Europe
Postime Postime : 145
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Shkenca

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një apel për Familjen Empty Re: Një apel për Familjen

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi