Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët

2 posters

Shko poshtë

Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët Empty Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët

Mesazh nga Emona Sun 2 Sep 2012 - 23:48

Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët 03S-Kult_Nisi_viti_i_ri_shkollor
Janë bërë të gjitha përgatitjet që sot të nisë mbarë viti i ri shkollor. Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë pret që ky vit shkollor të jetë i suksesshëm, pohojnë në Ministrinë e Arsimit. Në bankat e klasës së parë do të ulen për herë të parë 36261 nxënës, transmeton Koha.

Mësohet se mësimet parauniversitare do t’i ndjekin 46 mijë nxënës në mbi 1 mijë objekte shkollore.Fillimin e vitit të ri shkollor kësaj armate nxënësish, që cilësohen si ardhmëria e vendit, ua kanë uruar udhëheqësit më të lartë të vendit: presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Hashim Thaçi, ministri Ramë Buja, kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa dhe të tjerët.

E veçanta e këtij viti të ri shkollor sivjet është se për herë të parë nxënësit e klasës së parë në Kosovë e Shqipëri do të mësojnë nga e njëjta abetare.

Tashmë është kthyer në traditë që për filloristët të jenë falas edhe tekstet shkollore.

Ndërsa sa i përket anës teknike, ndonëse është besuar se do jenë të kryera 8 shkolla deri në shtator, në pjesën e parë të shtatorit, pritet të përurohen vetëm 5 shkolla të reja.

Sipas RTK-së, shkollat që pritet të përurohen janë dy të mesme në Prishtinë, një shkollë fillore në Gjilan, një shkollë fillore në Fushë-Kosovë dhe më Gjinoc të Suharekës.

Do të jenë të gatshme edhe 5 shkolla të reja, si në Banjë të Malishevës, një në Mushtisht të Suharekës, një shkollë të mesme në Gjakovë, një shkollë fillore në Podujeve dhe një në Vushtrri. Ndërsa, aktualisht janë gjithsejtë 27 shkolla në ndërtim./knninfo/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët Empty Re: Nisi viti i ri shkollor, dhuratë abetarja e përbashkët

Mesazh nga Anakonda Tue 18 Sep 2012 - 4:00

Sa mir nejse u uroj suksese te gjithve...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi