Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ne Maine zhvillohet nje konference ne lidhje me UFO-t People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne Maine zhvillohet nje konference ne lidhje me UFO-t

Shko poshtë

Ne Maine zhvillohet nje konference ne lidhje me UFO-t Empty Ne Maine zhvillohet nje konference ne lidhje me UFO-t

Mesazh nga Emona prej Thu 13 Sep 2012 - 12:28

Ne Maine zhvillohet nje konference ne lidhje me UFO-t Maine-ufo

UFO-t tashme jane bere nje pjese e pandashme e te perditshmes tone.

Duket sikur me kalimin e kohes historite ne lidhje me to jane shtuar dhe gjithashtu edhe emisionet, dokumnetaret, raportimet dhe filmat.

Shfaqjet e fundit te UFO-ve neper vende te ndryshme te botes, per disa nenkuptojne qe po afron fundi i botes, per te tjere qe po afron iluminimi, ndersa te tjere akoma nuk shqetesohen aspak te mendojne ne lidhje me kete ceshtje.

Megjithate eshte shqetesues fakti qe keto raportime jane rritur. Ne fakt tashme kane filluar te behen edhe konferenca e mbledhje per te diskutuar ne lidhje me ceshtjen e UFO-ve dhe shfaqjes se tyre, si edhe rrebimet qe presupozohet qe vazhdojne.

Ne Gorham, Maine (AP) - ata qe besojne tek UFO-t dhe tek historite e tjera te lidhura me to u mblodhen ne nje konference ne Maine per te ndare mes tyre historite te takimeve te aferta dhe te degjonin historite e atyre qe deshironin te flisnin per takimet e tyre te aferta me jashtetokesoret.

Ne konferencen Experiencers Speak ne Gorham moren pjese turma te medha njerezish per te degjuar historite e treguara nga ata qe pretendojne qe jane rrembyer nga qenie qe vinin nga plente te tjere.

Konferenca u organizua nga dy motra binjake, Audrey dhe Debbie Hewins nga Mechanic Falls, te cilat kane nisur nje grup suporti per te rrembyerit nga jashtetokesoret pas asaj qe ato e kane pershkruar si nje seri e gjate takimesh me jashtetokesore.

Treguesi kyc ne konference ishte Travis Walton, autori i "Fire in the Sky" i cili tha se ate e kishin rrembyer alienet ne nje pyll kombetar ne Arizona ne vitin 1975 dhe e kishin mbajtur peng per 5 dite. Nje tegues tjeter me rendesi ishte Kathy Marden, e cila shkroi nje liber mbi tezen e saj dhe burrin e tezes; Betty dhe Barney Hill, nje cift nga Portsmouth historia e nje rrembimi nga alienet e te cileve terhoqi shume vemendje ne vitet 1960.

Disa prej pjesemarresve thane qe eksperiencat e tyre me jashtetokesoret u kishin ndryshuar jeten.

Kevin O'Brien, nga Bar Harbor, tha per Maine Sunday Telegram qe ai kishte shkuar ne konference duke shpresuar te takonte persona te tjere qe kishin kaluar eksperience te ngjashme me eksperiencen e tij.

30 vjecari O'Brien tha qe takimi i tij i pare ka qene tre vjet me pare nderkohe qe po shetiste ne Bangor ne oren 2 te nates. Atehere ai takoi krijesa te gjata te ngjashme me njeriun dhe qe ai i quajti "njerezit magjistare" te cilet sipas tij jane duke i derguar mesazhe shpirterore Tokes.

"Ata jane duke thene: 'Jini sa me te lumtur dhe sa me te dashur qe te jete e mundur.'"

"Te pakten ky eshte mesazhi qe po marr une." - tha O'Brien.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne Maine zhvillohet nje konference ne lidhje me UFO-t Empty Re: Ne Maine zhvillohet nje konference ne lidhje me UFO-t

Mesazh nga Anakonda prej Mon 1 Oct 2012 - 17:46

Si smerren me hallet e tyre...por merren me Ufot...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi