Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
"Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou] People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
"Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou] People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou]

2 posters

Shko poshtë

"Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou] Empty "Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou]

Mesazh nga LaDescarada Mon 17 Sep 2012 - 4:00

Mund te gezohesh se po me braktis,
Se nga dhimbja e gjitha po mpihem
Ti mendon se po me shkel me kembe,
Por si pluhur, une perseri do ngrihem.

Te shqeteson kryelartesia ime?
Ç'gje te shkaktoi, papritur merzine?
Se une rri sikur kam puse me nafte,
Qe burojne aty poshte ne kuzhine?

Njesoj si dielli, njesoj si hena
Ne baticat ne harmoni
Njesoj si shpresa qe çohet lart,
Une do ngrihem perseri.

Deshiroje te me shihje te thyer,
Me koke te ulur e sy me lot,
Me supe varuru si lule thare,
Grua e mjere qe nje fjale se thote?

Mos te lendon krenaria ime,
Mos ndoshta kujton se po lajthis,
Se qesh sikur kam miniera ari,
Atje prapa, ne oborrin e shtepise?

Mund te me qellosh me fjalet e tua,
Mund ti plagosesh syte e mi,
Mund te me vrasesh me urrejtjen tende,
Por njesoj si era do ngrihem perseri.

Brengosesh se jam e bukur, seksi,
Pse te kapi papritur habia?
Se une eci sikur kam diamante
Aty ku takohen kofshet e mija?

Nga kasollet e turpit te historise
Une ngrihem
Nga e kaluara e hidhur , mes bukurise
Une ngrihem;
Jam ujvare e larte, e zeze freskuese,
Po fryhem e derdhem po aq tmerruese.

Duke lene pas friken e nates se gjate
Une ngrihem
Ne nje agim mrekullisht te qarte
Une ngrihem
Duke bartur dhuntite e te pareve te mij
Jam enderra dhe shpresa e skllaves per liri
Une ngrihem perseri,
perseri ngrihem
Ngrihem perseri!


Shqiperoi: Rudi Pobrati

"Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou] 424389_339559276074451_887240411_n
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou] Empty Re: "Une ngrihem perseri" - [Maya Angelou]

Mesazh nga Anakonda Wed 26 Sep 2012 - 17:38

Nje poeyëi shum e bukur...edhe pse disi e trisht serish me pelqeu tej mase....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi