Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit.

2 posters

Shko poshtë

U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit. Empty U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit.

Mesazh nga WebMaster Thu 20 Sep 2012 - 9:42

U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit. F1_20arma1348135812

Shkencëtarët në Gjermani gjetën armën më të vjetër në historinë e
njerëzimit. Tetë kopje guri janë prodhuar 300 mijë vjet më parë.

Arkeologët e Universitetit të Tübingen që vitin 2008 punojnë me sukses
në guroren e linjitit pranë Shoningen. Ndër zbulimet e tyre më të
rëndësishme shkencëtarët cilësojnë këllëfët prej guri për kopiet, që
krijojnë një ndjesi të vërtetë. Siç transmeton ZR njoftimin, mosha e
gjetjes rreth 300 mijë vjetësh e shndërron atë në armën më të vjetër të
përgatitur ndonjëherë nga njeriu.

Ka mundësi që krijuesit e këtij arsenali të kenë qenë anëtarë të llojit
Homo heidelbergensis, edhe pse eshtrat e tyre nuk gjenden në Shoningen.
Megjithatë, arkeologët janë të bindur se për të prodhuar këllfet të
tilla, njerëzit duhet të zotëronin
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit. Empty Re: U gjet arma më e vjetër në historinë e njerëzimit.

Mesazh nga Anakonda Fri 21 Sep 2012 - 4:16

kot nuk thon sde kta gjermant shkenctar tmdhenj jan

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi