Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë

4 posters

Shko poshtë

Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë Empty Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë

Mesazh nga WebMaster Fri 5 Oct 2012 - 23:55

Gjasat janë 50% më të mëdha se do ta keni një shkurorëzim në martesë nëse burri juaj merret me punët e shtëpisë.
Shkencëtarët pohojnë se për çiftet shumë më e shëndetshme do të ishte nëse jetojnë në martesë tradicionale, në të cilën martesë femra kryen shumicën e punëve të shtëpisë.

Hulumtimi i kryer në Norvegji, për të cilin hulumtim shumica thonë se nxit pabarazi ndërmjet gjinive, thekson se gjasat për shkurorëzim apo ndarje janë shumë më të mëdha nëse meshkujt merren me kryerjen e punëve të shtëpisë.

Ekspertët kanë zbuluar se numri i shkurorëzimeve në të cilat çiftet në mënyrë të barabartë i kryejnë punët e shtëpisë për 50% janë më të mëdha se sa në martesat në të cilat është femra ajo që i kryen punët e shtëpisë. /Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë Empty Re: Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë

Mesazh nga Emona Fri 5 Oct 2012 - 23:58

Ehhe burri puno gruja lan fshine ne shpi :P ..ka ike koha e kesaj tashi duam barazi gjinore Burri n'pune gruaj n'pune...ndryshe sbon fareleunghie

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë Empty Re: Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë

Mesazh nga Anakonda Sat 6 Oct 2012 - 2:26

Ska ktu ehuuuu un burrin do e marr qe tm ndihmoj me punt e shpis...nuk jemi me kohen e ENverit qe burrat sundonin e grat e shkreta rrinin urt;do e marr burrin e urt se me nerva jom vet;dum barazi gjinore...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë Empty Re: Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë

Mesazh nga WebMaster Sat 6 Oct 2012 - 7:46

Sikur e ka thene edhe emona mendoj qe edhe burri nganjehere ti japi ndihme gruas ,,gruaja si kerkon te hekurosi as te laj rrobat po thjesht te shtroj tavolinen te laj pjatat ti thaje apo si pershembull te fshi me fshese apo te laj vendin besoj se shumica e kan e bere qe jan emigrant edhe kan jetuar vetem ,
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë Empty Re: Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë

Mesazh nga Besa Sat 6 Oct 2012 - 9:07

Tani eshte e kunderta gruaja punen burri ne shtepi lere qe nuk t'i bene punet por edhe keron qe t'ia hekurosesh rrobat juhjjjjj
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë Empty Re: Martesat stabile janë ato ku gruaja i kryen punët e shtëpisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi