Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Astrologjia Karmike - të fshehtat e jetëve të kaluara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Astrologjia Karmike - të fshehtat e jetëve të kaluara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Astrologjia Karmike - të fshehtat e jetëve të kaluara

Shko poshtë

Astrologjia Karmike - të fshehtat e jetëve të kaluara Empty Astrologjia Karmike - të fshehtat e jetëve të kaluara

Mesazh nga Anakonda Wed 10 Oct 2012 - 18:24

Procesi i shkaqeve dhe i pasojave, i cili emërtohet si k a r m a,
nganjëherë interpretohet si dora e pamëshirshme e Zotit, por në fakt
njeriu vetë e krijon karmën e tij, ose të paktën e liron me veprat e tij
të mira. Zoti është dëshmitari i përjetshëm. Ne vetë, me veprat tona, e
përcaktojmë fatin tonë.
Çdo jetë lind me një personalitet të
caktuar, i cili përbëhet nga elementet e matricës së shpirtit dhe,
sikundër aktorët, edhe ne luajmë role të ndryshme, por gjithnjë në
përputhje me karakterin tonë. Personaliteti ynë zhvillohet gjatë jetës.
Ai përparon ose ngec në varësi nga fakti se si reagon ndaj rrethanave
jetësore në të cilat ndodhet. Çdo gjë që na ngjan në jetë, gëzimet ose
fatkeqësitë, janë veçse mësime të cilat duhet t’i marrim në rrugën drejt
përsosurisë dhe lirimit të shpirtit nga lidhjet me këtë botë. Për aq
kohë sa janë dëshirat në njeriun është e pamundur të shmanget lindja e
sërishme. Dëshirat janë ato që na lidhin për këtë botë. Shpirtrat e lirë
vijnë në planet si mësues, por nuk janë të lidhur me këtë botë.

Shkaktar
i të gjitha problemeve dhe shqetësimeve është fakti se e kemi humbur
pushtetin mbi ndjenjat tona. I lëmë që të shpërthejnë dhe kështu
pushojmë të gjykojmë drejt. Hidhërimi, mendjemadhësia dhe ndjesi të tjera i japin
njeriut shprehi demoni dhe nganjëherë madje edhe e bastardojnë deri në
nivelin e kafshës. Sa herë kemi qenë të përfshirë në veprime të
gabueshme dhe me këtë edhe më shumë jemi lidhur me zinxhirët e karmës.
Mllefi është sikurse droga. Duhet të bëjmë përpjekje që të lirohemi nga
ai. Për ta bërë këtë është e domosdoshme që ta zbulojmë forcën e
inteligjencës së lartë, që fshihet thellë në ne…

Kur vjen koha e
lindjes, zgjidhet një lloj i veçantë i trupit që do të jetë i
përshtatshëm për shpirtin e caktuar. Llojet e ndryshme të elementeve
kimike nga të cilat përbëhet trupi, sikundër edhe mënyra se si
kombinohen ato, përbëjnë realizimin e ndikimit të sundimtarëve
planetarë, ndërsa lindja bëhet në momentin kur planetët ndodhen në
pozitat që duhet t’i marrin në pajtim me planin paraprakisht të caktuar,
të cilin e harton vetë horoskopi. Kështu pozitat planetare janë
përcaktuese të përkryera si për trupin që lindet, ashtu edhe për karakterin, /për këtë
është përgjegjës Hëna/, i cili do ta pushtojë për një periudhë të
caktuar jetësore. Pozita e Hënës në kohën e lindjes shpreh tërësinë e
përvojave të jetëve të kaluara, ndërsa Dielli na udhëzon për atë se në
çka duhet të orientohemi tani, ndërsa kjo është rruga drejt
vetëdijesimit dhe arritjes së nivelit më të lartë të vetëdijes në jetën e
tanishme.

NËSE JENI TË LINDUR NË SHENJËN E:

D A S H I T


jetët e mëhershme keni qenë emocionalisht të pavendosur dhe të varur
nga të tjerët, kështu që tani për ju është shumë e rëndësishme që në
jetën emocionale ta ndërmerrni iniciativën, të insistoni për nevojat dhe dëshirat tuaja, në
mënyrë që ta gjeni identitetin tuaj të humbur. Megjithatë, mos shkoni në
ekstremin tjetër, në pavarësinë e tepruar, e cila mund të kalojë në
egoizëm. Këmbëngulësia dhe besimi në vete është ajo që ju duhet më së
shumti.

D E M I T

Jetët e kaluara, të cilat i kemi lënë
pas, në aspektin emocional kanë qenë jostabile dhe të ashpra. Keni
njohur shkatërrimet e vuajtjes, frikës dhe ndjenjave të mëdha. Jeta e
tanishme ju është dhënë si një rast që të stabilizoheni dhe të shkelni
në tokë. Stabiliteti, qëndrueshmëria dhe lidhja e veprave dhe praktikës
për ju janë të një rëndësie të veçantë. Është koha që t’ia lejoni qenies
suaj shpirtërore që të manifestohet nëpërmjet punës, në mënyrë që të
mund të piqet dhe ta mësojë atë që diku në rrugën e jetëve të kaluara e ka harruar.

B I N J A K Ë V E
Problemet
në jetën e kaluar për ju kanë qenë probleme që kanë lindur si pasojë e
komunikimit të keq me njerëzit e tjerë. Kjo jetë përbën një rast që të
bindeni se sa është e rëndësishme të thuhet ajo që ndihet…Korrigjoni
rastet e humbura në mënyrë që ta realizoni kuptimin emocional dhe
harmoninë. Posesiviteti, largimi nga njerëzit e tjerë dhe tërheqja në
botën vetjake tani do të duhej të kapërceheshin me modelin e ri të
përgjigjes emocionale dhe komunikimit të drejtë.

G A F O R R E S Në këtë jetë mësoni që të bëheni besnikë dhe stabilë, që sipërfaqësinë
dhe paqëndrueshmërinë nga jeta e kaluar tani ta ktheni në qëndrueshmëri
dhe përkrahje si për të tjerët, ashtu edhe për veten. Pavarësisht se si
veproni nga jashtë, natyra juaj e brendshme është e butë, sikur guaskë.
Mësimet e shumta nga kjo jetë ju udhëzojnë që t’i kuptoni drejt
marrëdhëniet familjare dhe mu për këtë për ju janë shumë të rëndësishëm
prindërit dhe fëmijët. Megjithatë, nuk bën që ta harroni edhe veten!

L U A N I T


mishërimet (inkarnimet) e kaluara keni mësuar që të doni në mënyrë të
paanshme, që të mos i veçoni njerëzit, por tani duhet të mësoni që
energjinë tuaj emocionale dhe forcën t’i orientoni drejt njerëzve të
caktuar dhe fushave të jetës, të cilat janëtë rëndësishme për ju. Keni pothuajse aftësinë fëmijërore që ta
përjetoni lumturinë në situatat kur të tjerët ju falënderojnë dhe kur
jeni në qendër të vëmendjes…, por mos u zemëroni kur nuk ju kushtojnë
vëmendjen dhe respektin e duhur. Mësimi juaj në këtë jetë është
vetëbesimi dhe respekti për veten.

V I R G J Ë R E S H Ë S

Jeta
e tanishme ju mëson ta keni të drejtën e zgjedhjes të asaj që ju kënaq,
si dhe faktin se emocionet e vërteta ndërtohen shkallë-shkallë, gur,
gur bëhet mur…Duhet të mësoheni që të mos mbështeteni në të tjerët, por
vetëm në veten, madje këtë do ta arrini kur të mësoheni që plotësisht ta
pranoni veten me të gjitha të metat dhe cilësitë. Ndjenja e fajit ju
përcjell nga jetët e kaluara…lirohuni nga ia! Edhe më tej brengoseni për
njerëzit e tjerë, fatin e tyre dhe për atë se si do të mund t’i ndihmonit.

P E S H O R E S
Në jetët e kaluara keni pasur
probleme në marrëdhëniet me të tjerët, sikurse edhe me gjininë e
kundërt, ndaj edhe në jetën e sotme mund t’ju shoqërojë frika /thellë e
fshehur dhe e ndrydhur/ nga njerëzit, refuzimi ndaj ekipit të punës dhe
mosbesimi. Në mënyrë që ta përmirësoni këtë gabim, kjo jetë do t’ju
ofrojë një numër të madh partnerësh të dashurisë dhe një rreth të gjerë
miqsh, ashtu që të mësoni si ta zhvilloni harmoninë me njerëzit e tjerë.
A K R E P I T

Keni krijuar një pamje të madhe emocionale dhe
intuitive mbi esencën e jetës. Intuita juaj ofron ndjenjën e detyrës që e
keni përpara dhe udhëzuesin se në cilën rrugë do të duhej të niseshit,
sikundër edhe elementin e nxitjes që është i domosdoshëm për t’u nisur
në një rrugë. Frikat irracionale nga jeta e kaluar janë frika që
shkaktohen nga sëmundja dhe vuajtja, si dhe nga humbja e të afërmve,
ndaj në këtë botë mund të shkoni në skajin tjetër, në posesivitet ndaj
miqve të afërm dhe partnerit, ndonjëherë edhe në mënyrë të
pavetëdijshme, në gjakimin që t’i mbani vetëm për vete. S H I G J E T A R I T
Në jetën e tanishme keni ardhur për t’i
çrrënjosur paragjykimet tuaja dhe që të mësoni të bëheni fleksibilë,
ashtu që në këtë aspekt të porsazbuluar të personalitetit ta gjeni
lirinë tuaj. Çrrënjosja e të gjitha trajtave të paragjykimeve dhe
përhapja e tolerancës është diçka që konsiderohet përcaktim i jetës
tuaj, ndaj edhe jeta do t’ju çojë në këtë drejtim. Prandaj, për ju janë
të rëndësishme udhëtimet, njohja me kultura të ndryshme dhe me modele
sjelljes dhe të besimit.

B R I C J A P I T

Përvojat nga
jetët e kaluara ju kanë shkaktuar konflikt me autoritetet, ndaj në vete
bartni frikën nga ajo se dikush tjetër do t’i kontrollojë ose do t’i
shfrytëzojë dobësitë tuaja dhe besnikërinë ndaj tyre. Në jetën e
tanishme mësoni që vetes t’i bëheni autoritet dhe se si të bëheni
përgjegjës ndaj emocioneve tuaja dhe të të tjerëve. Kjo jetë është jetë e
stabilizimit dhe e të kuptuarit të së vërtetës jetësore, sipas së cilës
të jesh i përgjegjshëm dhe i disiplinuar nuk do të thotë të jesh i
ftohtë dhe i distancuar.

U J O R I T
Kjo pozitë tregon se në jetët e
kaluara ka pasur shumë xhelozi dhe posesivitet në planin emocional.
Nxitja e jetës së tanishme qëndron në ndarjen nga pasqyrimet e rrejshme
dhe xhelozia, posesiviteti dhe gjakimi që ta drejtojmë atë që e duam.
Duhet t’ia ofroni lirinë vetes dhe të tjerëve. Detyra e juaj është që të
zhvilloni marrëdhënie miqësore me të gjithë, sikundër që duhet t’i
zhvilloni edhe humanizmin, shpirtgjerësinë dhe tolerancën.

P E S H Q V E Në jetën e kaluar nuk keni mundur që sa duhet ta vlerësoni emocionin e
vërtetë, ashtu sikurse nuk keni pasur kohë që t’u dorëzoheni
emocioneve…Jeta e tanishme, nëpërmjet kësaj shenje tepër fine dhe
intuitive, jua ofron mundësinë që “ta prekni fundin” dhe të mësoheni t’u
dorëzoheni emocioneve, në mënyrë që ta pasuroni veten dhe vetë
përmbajtjen e jetës. Këtu jeni që të mësoni se ne të gjithë jemi pjesë e
Njërit dhe nëpërmjet kësaj të dhëne ta përmbyllni ciklin e hapjes
emocionale që ka filluar para shumë jetëve./Telegrafi/

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi