Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal

2 posters

Shko poshtë

Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal Empty Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal

Mesazh nga Emona Thu 11 Oct 2012 - 1:57

“Tim Taylor e ka ngjitur këtë mal, të enjten, më 17 gusht 1972, 13 vjeç. I lutem kujtdo që e gjen këtë letër, të më shkruajë’. Ky është mesazhi i lënë 40 vjet më parë në majë të malit të Suquoia National Park, në Kaliforni. Personi që ka gjetur letrën, të ruajtur në gjendje shumë të mirë, është një 69-vjeçar nga Oakland, me emrin Larry Wright: “Kur e gjeta letrën isha me nipin tim, -tregon ai për ‘Time’, – dhe mendova se autori i shënimit do të kishte dashur që dikush t’i përgjigjej letrës së tij, edhe pse kishin kaluar disa dhjetëvjeçarë qëkurse ajo ishte shkruar.

Dhe kështu, për zotin Wright fillon një mision i vërtetë: t’i kthejë mesazhin Tim Taylor. Adresa e shkruar në letër kishte pronarë të tjerë dhe kështu kërkimi i tij u spostua në web, por edhe këtu pa asnjë rezultat. Në këtë pikë, 69-vjeçari vendos të tregojë historinë e tij të çuditshme në të përditshmen lokale ‘La Cañada Valley Sun’ dhe brenda 7 ditëve aventura gjen zgjidhje.

“Kur e kam shkruar mesazhin, – tregon më pas Taylor, – kam qenë në një ekskursion me një grup boy skaut”. Historia e Taylor dhe Wright është trajtuar edhe nga disa gazeta amerikane dhe ka emocionuar të gjithë zonën.Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal Mesazhi-ne-leter-320x167

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal Empty Re: Mesazhi në shishe gjendet pas 40 vjetësh…në mal

Mesazh nga Anakonda Fri 12 Oct 2012 - 19:39

po tpakten mir si qenka gjetur...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi