Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja si të eleminoni aromën e keqe të gojës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja si të eleminoni aromën e keqe të gojës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja si të eleminoni aromën e keqe të gojës

2 posters

Shko poshtë

Ja si të eleminoni aromën e keqe të gojës Empty Ja si të eleminoni aromën e keqe të gojës

Mesazh nga T_o_n_i Fri 12 Oct 2012 - 22:10

Aroma e keqe e gojës është një problem shqetësues për të gjithë, shumë persona kanë një aromë aspak të këndshme dhe nuk janë koshient për këtë fakt, ose nuk kanë informacionin e duhur se si t’a eleminojë këtë problem.

Aroma e keqe e gojës shkaktohet nga baktere të ndryshme në pjesën e gojës të cilat janë mbledhur ose krijuar gjatë natës kur ju jeni në gjumë, por mund të shkaktohet edhe nga ajo çfare ju konsumoni ose pini, si psh; duhani, hudhra, qepa, gojë e thatë etj.

Ne do t’ju sugjerojmë disa këshilla me të vërtetë të efektive për të hequr këtë problem që ju shqetëson kaq shumë.

Një ndar hapat e parë është të bëni është të shplani gojen me lëng të gjethes së mentes, sherbelë dhe majdanoz. Livando ka funskion antibakterial dhe ndihmon në qetësimin e dhimbjeve të dhëmbëve nëse keni.

Përtypni gjethe të freskëta majdanozi, karafili, koper, gjatë ditës për të mbrojtur pastërtinë e gojës dhe evituat aromën e keqe. Frutat do t’ju ndihmojnë shumë që të eleminoni aromën e keqe të gojës.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja si të eleminoni aromën e keqe të gojës Empty Re: Ja si të eleminoni aromën e keqe të gojës

Mesazh nga Anakonda Sat 13 Oct 2012 - 4:20

Kur skam koh ne mengjes per me la dhembet marr orbita..se ato tqajn me then tdrejten...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi