Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Celularet pergjegjes te konflikteve familjare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Celularet pergjegjes te konflikteve familjare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Celularet pergjegjes te konflikteve familjare

3 posters

Shko poshtë

Celularet pergjegjes te konflikteve familjare Empty Celularet pergjegjes te konflikteve familjare

Mesazh nga WebMaster Sat 20 Oct 2012 - 23:22

Celularet pergjegjes te konflikteve familjare Images


Sipas nje studimi I TNS Sofres, 61% e prinderve ku femija e tyre mban nje celulare , konsiderohet I rrezik per marredheniet ne famije.
Telefoni celulare, demton jeten famijare? Ja cfare zbulon studimi I realizuar te marten e kaluar. Sipas rezultateve te marra, 61% e prinderve ku femija posedon nje telefon celulare eshte shpesh ne origjine te konflikteve familjare.
Nese nje pjese e prinderve e shikojne me sy te keq telefonin celulare te femijeve te tyre. Ato jane gjithashtu nje pjese e madhe qe konfirmon blerjen e telefonit nuk eshte ne vendimet e tyre, por “ nje fatalitet: , “ nje kalim I detyrueshem” .
Arsyet e konflikteve
Nese prinderit duket qe e konsiderojne telefonin celulare te femijeve te tyre si nje objekt te konfliktesh, kjo varet nga perdorimi abuziv te disa femijeve.Keshtu, 34% e prinderve shqetesohen qe femijet e tyre behen te pavarur nga telefoni dhe 27% konsiderojne qe femijet perdorin ne menyre “ shume te rendesishme” celularin e tyre.
Per te luftuar kunder ketij perdorimi intensive, 68% e prinderve ja ndalojne femijes se tyre perdorimin e telefonit gjate vakteve ose detyrave. 69% kontrollon cdo muaj faturen e hollesishme te femijeve te tyre derisa te kontrollojne cmimin.
Celularet pergjegjes te konflikteve familjare 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Celularet pergjegjes te konflikteve familjare 30l12rc Pytje & Përgjigje Celularet pergjegjes te konflikteve familjare 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Celularet pergjegjes te konflikteve familjare Empty Re: Celularet pergjegjes te konflikteve familjare

Mesazh nga Anakonda Mon 22 Oct 2012 - 4:41

Celulari ju nevojitet atyre qe kan pun te shumta(prinderve ose te rriturve) jo femijeve...vet i kan fajet disa njerez perderisa ju blejn telefona femijeve

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Celularet pergjegjes te konflikteve familjare Empty Re: Celularet pergjegjes te konflikteve familjare

Mesazh nga Ariel Tue 13 Nov 2012 - 0:26

Ne fakt vete e kemi fajin qe u blejme celulare.
Jemi nisur nga fakti qe ti kontrollojme pak me shume kur nuk i ke i afer..
Poor une ke gocat...tani ke e vogla qe kam afer...kur bie ajo te flej...cel i saj fiket dhe qendron ne karikim ne sogiorno ku rrine te tjeret.

Ne fakt ne fakt interneti eshte bere shume i rrezikshem sidomos tani qe eshte futur dhe neper celulare...


Celularet pergjegjes te konflikteve familjare 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Celularet pergjegjes te konflikteve familjare Empty Re: Celularet pergjegjes te konflikteve familjare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi