Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Leverkuseni i sjell humbjen e parë Bayernit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Leverkuseni i sjell humbjen e parë Bayernit

Shko poshtë

Leverkuseni i sjell humbjen e parë Bayernit Empty Leverkuseni i sjell humbjen e parë Bayernit

Mesazh nga mister.albania Mon 29 Oct 2012 - 2:33

Leverkuseni i sjell humbjen e parë Bayernit Bayer-leverkusenBajerni i Mynihut ndalet më në fund në kampionatin gjerman të futbollit. Ai që ndërpreu marshin e skuadrës bavareze ishte Bajer Leverkusen që gjunjëzoi skuadrën e drejtuar nga Jup Hejnkes në Alianx Arena me rezultatin 2-1.

Leverkusen kaloi në avantazh në fundin e pjesës së parë me Kisling. Në 45 minutat e dyta, Bajerni i Mynihut u hodh në sulm për të barazuar rezultatin dhe ia arriti qëllimit kur kishin mbetur 12 minuta nga fundi i saj me Mario Manxhukiç. Ky gol u dha zemër bavarezëve që kërkuan fitoren, por në momentin më të mirë të tyre, Bajer Leverkusen i çoi shifrat në 2-1 me Sam, që u ndihmua edhe nga devijimi i Zherom Boateng.

Ajntrahti i Frankfurtit humbi mundësinë për t'u rikthyer në vendin e dytë të Bundesligës gjermane pasi u mund në ndeshjen e javës së nëntë nga Shtutgarti në fushën e këtij të fundit 2-1. Skuadra vendase kaloi në avantazh në minutën e 6 me Gentner, por Ajntrahti barazoi në të 67 me Majer. Në fundin e takimit, Shtutgarti shënoi golin e fitores me anë të Ibiseviç dhe tashmë e sheh veten në vendin e tetë me 12 pikë.

Për tu theksuar është se në këtë sfidë arbitri i ndeshjes anuloi në total 4 gola për të dyja ekipet dhe të gjitha për pozicion jashtë loje të futbollistëve të tyre.

Në ndeshjen tjetër të kampionatit gjerman të futbollit, Hanovëri u mund në fushën e tij nga Borusia Mynshengladbah me rezultatin 3-2.