Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet

2 posters

Shko poshtë

Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet   Empty Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet

Mesazh nga Alberti Wed 7 Nov 2012 - 7:26

Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet

Hapja e rrugëve dhe e komunikimit ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, janë shumë më të rëndësishme, sesa njohja formale që do t’ia bëjë një ditë Serbia, Kosovës. Kështu ka thënë sot ish presidenti kroat, Stijepan Mesic, gjatë një vizite në Tetovë.
“Kur do të bëhet njohja formale, do të jetë më pak e rëndësishme, se sa hapja e tanishme e qarkullimit të hekurudhave, komunikimit midis njerëzve dhe hapjes së bizneseve. Kur u nda Gjermania, në Lindore dhe Perëndimore, ajo u deklarua se asnjëherë nuk do ta pranoj Lindoren , por kohërat ndryshuan”, ka deklaruar Mesic, transmeton RTK.

Ai ka thënë se Serbia nuk është patjetër që tani ta pranoj Kosovën, por duhet të lejoj që rajoni të bashkëpunoj me Kosovën. Duke folur për veriun e Mitrovicës, ai ka thënë se asnjëherë nuk do të ndryshojnë kufijtë ekzistues.

“Sa i përket Mitrovicës, nuk do të ketë ndryshim kufijsh. Dikush këtë nuk e kupton, disa mendojnë se mund te vij deri tek ndryshimi i kufijve, por kufijtë janë vendosur dhe ne tani duhet punojmë për t’i hapur kufijtë në Evropë, e jo t’i ndryshojmë”, ka deklarua Mesic.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet   Empty Re: Mesic: Njohja e Kosovës nga Serbia, një formalitet

Mesazh nga Anakonda Sun 11 Nov 2012 - 6:28

me nfund dicka e mir nga serbet

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi