Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

5 posters

Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga T_o_n_i Wed 7 Nov 2012 - 23:28

Nuset, vjehrrat e tyre me të drejtë i perceptojnë si një forcë shkatërruese dhe pikërisht kjo shkakton një dozë të madhe të stresit. Edhe pse shumë nuse përjetojnë sulme të ndryshme nervore në aspektin mental nga vjehrrat e tyre, tani është provuar shkencërisht se bashkëjetesa me të mund që seriozisht të cenojë shëndetin e gruas.
Shkencëtarët kanë kryer një studim i cili tregoi se nuset që jetojnë bashkë me vjehrrat e tyre janë pesë herë më të rrezikuara të vuajnë nga sëmundje të rënda të zemrës në krahasim me femrat, të cilat nuk jetojnë nën të njëjtën çati me nënën e burrit të saj. Deri tek sëmundjet e zemrës vjen për shkak të stresit të madh, i cili është rezultat paralel edhe me rolin e gruas, vajzës dhe partnerit.

Ndër të tjera, një grua vazhdimisht duke u përpjekur për të bërë atë siç e dëshiron vjehrra, shkakton një tension të lartë. E gjithë kjo çon deri tek sëmundjet e ndryshme të zemrës, tension të lart të gjakut por edhe shfaqjen e diabetit.

Rreziku më i ulët i këtyre sëmundjeve është tek gratë të cilat jetojnë vetëm me partnerin e tyre.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Re: Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 8 Nov 2012 - 2:13

Amon se kto studimet i bejne kotiStudimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 3666372071, une per veti me vjehrren jetoj dhe jam shum e lumtur, stres nuk kam, perkundrazi ajo me ndihmon shume ne shtepi, gatuan pastron e te gjitha i ben kur ja le une.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Re: Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga Anakonda Thu 8 Nov 2012 - 6:03

je farewww je farewww ishalla e lexon burri ket shkrim e ta nxjerre 1 sahat e ma para nenen nga shpia qe tna lej npunt tona ne tdyve
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Re: Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga Ariel Fri 9 Nov 2012 - 9:01

Єямєℓiиdå shkruajti:Amon se kto studimet i bejne kotiStudimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 3666372071, une per veti me vjehrren jetoj dhe jam shum e lumtur, stres nuk kam, perkundrazi ajo me ndihmon shume ne shtepi, gatuan pastron e te gjitha i ben kur ja le une.

Jo po thuaj po deshe te kunderten...burrin ktu e ke je farewww je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Re: Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga Emona Fri 9 Nov 2012 - 9:08

Po nuset sjan te demshem per shendetin e vjehrrave?
Ja fusin kot disa studime...thone qyshe te prine vjehhra shkone edhe nusja....duhet durim ,dhe mirkuptim djrejt nj-tj nese duan te jetoj me Burrin (nusja)& ..vjehrra me djalin e saj!
Edhe mos te harrojm se edhe ne qe jemi femra kemi vllezer ,e kemi nje nena diku qe do behet vjeherr ...kshtu qe duhet ve doren zemer Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 3666372071

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Re: Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 9 Nov 2012 - 9:16

Ariel shkruajti:
Єямєℓiиdå shkruajti:Amon se kto studimet i bejne kotiStudimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 3666372071, une per veti me vjehrren jetoj dhe jam shum e lumtur, stres nuk kam, perkundrazi ajo me ndihmon shume ne shtepi, gatuan pastron e te gjitha i ben kur ja le une.

Jo po thuaj po deshe te kunderten...burrin ktu e ke Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 1644352394 Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 1644352394

Sinqerisht fola oriStudimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 2886052989Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 2886052989

Sic ka thene Emona, shikoj mamin tim me nusen e vellait, psh sdo doja ta trajtonte keq ajo mamin time..Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve 3189159776
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Re: Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga Ariel Fri 9 Nov 2012 - 10:55

Hahahahahahaaa po boj shaka ri se une kam nejt 16 vjet me vjehrren time dhe ka pas lon koken mas meje...ska gje me te mire kur shkon mire....vjehrri frymen e fundit ne doren time e dha....brezi jone eshte tjeter.
Pooor te jemi realiste...si je vetem me burrin nuk je me vjehrrerit ne shpi.
Je shume e kufizuar per cdo gje, qofte dhe nje muhabet lirshem nuk e ben apo te besh plane per familjen tende...etj etj.
Une do behem vjeherr vete por cuni im para se te martohet ti bej gati shtepine e vet...te rrije rehat me gruan e vet se kur jane vetem kane me shume harmoni dhe mua do me respektojne me shume sepse nuk do nderhyj ne punet e tyre...keshtu qe edhe nusja do jete me e qete se stres eshte me vjeherrit ne shpi...
Po me kerkuan ndihme jua jap...per me teper ska cme duhet...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve Empty Re: Studimi: Vjehrrat të dëmshme për shëndetin e nuseve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi