Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012

Shko poshtë

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Empty Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012

Mesazh nga WebMaster prej Wed 14 Nov 2012 - 11:03

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Syt

Gjatë kësaj stine të vjeshtës, në trend është theksimi me ngjyrën e gjelbër.

Le të jetë ngjyra në sytë tuaj diçka që të gjithë do ta vërejnë. Ju
propozojmë që hap pas hapi sytë tuaj t’i shndërroni në diçka edhe më të
bukur sesa që në të vërtetë janë.

Gjatë kësaj stine të vjeshtës, sikurse pothuajse secilin sezon, në trend është efekti ‘smokey eyes’.

Por, për dallim nga sezonet e kaluara, kësaj radhe theksimi vjen me ngjyrën e gjelbër. /Telegrafi/

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Efekti1
Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 30l12rc Pytje & Përgjigje Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Empty Re: Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012

Mesazh nga Anakonda prej Sat 31 May 2014 - 19:33

Tendencat pranverë/verë 2014, ngjyrat në modë

Por cila janë këto nuanca te reja ne mode?


Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 4bcf31e3-e970-4cff-b21e-b9dfd9e3d59a---0-

PANTONE ka zbuluar ngjyrat e reja ne mode për sezonin pranvere/vere 2014, ngjyrat me te cilat do te krijoni veshjet tuaja me cool, për te qene gjithmonë me trendët e fundit. Por cila janë këto nuanca te reja ne mode? Ngjyrat pastel dhe shume te çelura do te jene protagonistet, sfumaturat e boje qiellit dhe te violetes janë baza e 10 tonaliteteve must have.

Ashtu siç mund ta dini te gjithë, Radiant orchid është ngjyra për 2014. Behet fjale për një nuance delikate, romantike dhe shume femërore. Ngjyra lejla e saj e cila here tenton drejt rozës dhe here te tjera duket si vjollce e theksuar, do te jete protagonistja e sezonit te nxehte. Është pare ne pasarela te ndryshme dhe mbi te gjitha si baze e shume veshjesh, si fustane mbrëmjesh, aksesore, këpucë, çanta etj.

Dhe mesa duket PANTONE është frymëzuar nga lulet, nuk mund te mos ju prezantonim dhe Violet Tulip e cila merr ngjyrën e tulipanëve. Edhe për 2014 shohim një rikthim te ngjyrës portokalli, por me pak e theksuar. Ngjyra e rërës do te jete një tjetër nuance e preferuar me sezonin e vjen, një ngjyre elegante dhe natyrale e cila i shkon te gjithave. Gjithashtu nuk mund te qëndronte larg listës dhe ngjyra boje qielli e cila te fal një ndjenje freskie ne ditët e nxehta, por një boje qiell ne sfumaturat pastel dhe shume nuanca te tjera te cilat do te bëjnë gardërobën tone te shkëlqeje për 2014.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Empty Re: Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012

Mesazh nga Anakonda prej Sat 31 May 2014 - 19:35

Efekti “smokey eyes”
Keni një mbremje ku dëshironi të tërhiqni vëmëndjen nëpërmjet fuqisë së syve? Më në fund mund të krijoni vetë efektin “smokey eyes” hap pas hapi në mënyrë të detajuar me foto. Mjafton të keni durim, dhe shumë shpejt do të mund t’a praktikoni shumë shpejtë dhe lehtë.Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Nr2Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 NrNgjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Nr3Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Nr4Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Nr5

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Empty Re: Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012

Mesazh nga Anakonda prej Sat 31 May 2014 - 19:37

Grimi i duhur për sytë kafë
Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Brown-eyes-makeup
Një makiazh I duhur mund të ndryshojë në tërësi pamjen e një femre. Mund të bëjë një femër të thjeshtë të duket e mrekullueshme dhe shumë tërheqëse.
Sytë kafë duken bukur edhe pa vënë fare makiazh. Por nëpërmjet aplikimit të një grimi të duhur, mund ti bëni sytë tuaj tashmë të bukur, edhe më tërheqës e magjepës.
Hilja qëndron në zgjedhjen, përzjerjen dhe përputhjen e nuancave më të bukura për sytë.
Hapi I parë është të zgjedhurit e nuancës perfekte të syve e cila shkon me ngjyrën e syve tuaj. Ngjyrat e thella si blu, kafe, vishje dhe vjollcë janë ngjyra të cilat shkojnë shumë më syrin kaf.
Me sytë kafë shkojnë dhe nuancat e syve në ngjyra metalike si gold dhe bronx. Nëse keni sy kaf të hapur, mund të përdorni gjithashtu ngjyrën e verdhë për të nxjerrë në pah sytë tuaja.
Për rezultate më të mira mund të provoni të përzjeni dy deri në tre ngjyra të ndryshme. Nëse keni sy kaf, atëherë mos përdorni kurrë ngjyrë të zezë pasi do ti bëjë sytë tuaj të duken të zbehtë. Gjithashtu mund të provoni një ngjyrë të shndritshme në cepin brënda syrit për ti dhënë një efekt të shndritshëm.
Vijëzimi I syve tuaj me një ngjyrë të përshtatshme është hapi I dytë. Aplikoni lapsin e syve ose penel në kapakët e sipërm të syve. Do të ishte mirë nëse do t’a linit pjesën e poshtme të syrit të paprekur.
Nëse dëshironi ti nxirrni dhe më në pah sytë, atëherë provoni të përdorni një ngjyrë të errët të penelit ose lapsit. Synoni për nuanca si; blu të errët ose ngjyrë qymyri( pra gri e errët). Nëse dëshironi një pamje dramatike, atëherë mund të aplikoni penel të zi. Për një pamje natyrale mund të përdorni një penel ose laps ngjyrë kafe e errët.
Më në fund “jepini një dorë të fundit” me rimelin tuaj. Mund të përdorni ngjyra të errëta si blu e errët ose e zezë për të nxjerrë në pah qerpikët tuaj dhe të nxjerrë ngjyrën tuaj të syve. Për një pamje sa më natyrale, mund të përdorni rimel kaf.
Mund të theksoni dhe tërhiqni vëmëndje me sytë tuaj kaf duke u përqëndruar në makiazhin e syve dhe duke u munduar që makiazhin në pjesët e tjera të fytyrës si faqe e buzë t’a mbani në minimum.
Mund të luani me ngjyra natyrale tek buzët dhe faqet.
Kështu nga aplikimi I duhur I grimit të syve, mund të bëhëni gati të mahnisni me sytë tuaj kafë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012 Empty Re: Ngjyra e syve per stinen e vjeshtes 2012

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi