Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çaj nga xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes ! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çaj nga xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes ! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çaj nga xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes !

2 posters

Shko poshtë

Çaj nga xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes ! Empty Çaj nga xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes !

Mesazh nga T_o_n_i Mon 26 Nov 2012 - 1:32

Në momentin kur ta ndjeni se do të sëmurem, e kjo është e lehtë të
parashikohet në bazë të dhimbjeve në fyt, sy dhe kokë, konsumoni këtë
çaj natyral, i cili do t’ju ngrohë dhe do ta forcojë rezistencën e
organizmit.
Krejt çfarë keni nevojë janë lëng limoni, xhenxhefil dhe mjaltë.
Përse këta tre përbërës? Tashmë e dini se limoni është përplot me
vitamina C, por edhe me fitokemikale, ndërsa që për mjaltin dhe
xhenxhefilin dihet se forcojnë sistemin imun.
Së pari ngrohni
ujin, e gjatë asaj kohe qëroni një pjesë të xhenxhefilit e të gjitha i
bashkoni në ujë duke shtuar edhe mjaltë dhe lëngun e limonit. Mjekët
tanimë ju sugjerojnë këtë çaj duke marrë parasysh se rënia e
temperaturave dhe sezoni i gripave tani janë në prag. e kjo vlen sidomos
për ata të sëmurë kronik.
Po ashtu për të shmangur prekjen nga të
ftohtit, ecni sa më shumë në natyrë, duke forcuar kështu sistemin tuaj
imun duke bërë të pamundur depërtimin e baktereve që ndikojnë në
shfaqjen e viruseve dhe problemeve në frymëmarrje.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çaj nga xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes ! Empty Re: Çaj nga xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes !

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:18

cti besh se un mjaltin se ha dot,nejse shum interesonte kjo si lexova

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi