Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve

3 posters

Shko poshtë

Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve Empty Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve

Mesazh nga T_o_n_i Mon 26 Nov 2012 - 1:53

Gjatësia, si një nga kriteret për t’u cilësuar femër e bukur, ndoshta
nuk është diçka edhe aq pozitive. Një studim fundit ka gjetur lidhje me
shtatlartësisë dhe mundësisë për t’u prekur nga kanceri i vezoreve.
Sipas studimit të kryer nga Universiteti i Oksfordit, femrat e gjata
janë më të rrezikuara nga kanceri i vezoreve se femrat shtatshkurtra.
Studimi
ka përfshirë rreth 100 mijë femra të diagnostikuara me kancer në vezore
dhe ka dalë në përfundimin se për çdo 2 cm më shumë gjatësi trupore,
rreziku rritet me 7 për qind.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve Empty Re: Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:17

lum un qe sqenkam e prek nga kjo smundje

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve Empty Re: Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve

Mesazh nga Xhan Tue 27 Nov 2012 - 5:20

Anakonda shkruajti:lum un qe sqenkam e prek nga kjo smundje

te njejtin mendim moj e pata edhe une lumet naa hihihi
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve Empty Re: Femrat e gjata me te rrezikuara nga kanceri i vezoreve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi