Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trajtoni flokët me vaj luledielli People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trajtoni flokët me vaj luledielli People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trajtoni flokët me vaj luledielli

4 posters

Shko poshtë

Trajtoni flokët me vaj luledielli Empty Trajtoni flokët me vaj luledielli

Mesazh nga T_o_n_i Mon 10 Dec 2012 - 23:56

Trajtoni flokët me vaj luledielli

Në vend që të shpenzoni shuma marramendëse në produktet kozmetike për të trajtuar flokët tuaj, mund t’i shkëmbeni ato me produkte natyrale të cilat mund t’i përgatisni vetë në shtëpi.
Vaj luledielli është një produkt natyral shumë i mirë për flokët, i zbut ato, ju dhuron shkëlqim, dhe i bën ato më të lehtë për t’u krehur.

Në vend që të shpenzoni në produke të cilat shpesh-herë përmbajnë kimikate, dhe dëmtojnë edhe më shumë flokët, përdorni vajin e lulediellit i cili i bën të butë si mëndafsh dhe të lehtë për t’i stiluar sipas dëshirës.

Koha e duhur për të përgatitur dhe vendosur masken duhen rreth 48 minuta.

Përbërësit:

Vaj luledielli
Një peshqir i lagur
Një krahër

Përgatitja: vendoseni peshqirin e lagur në flokë, vendoseni gjysmen e vajit të lulediellit mbi flokë, tek pjesa e skalpit. Masazhojeni skalpin, me gishta dhe më pas me krehër, i krihni flokët deri në fund në këtë mënyrë shpërndani vajin në flokë.
Mbeshtjelleni sërish mbi flokë dhe lëreni të qëndrojë të pakten 40 minuta. Në qoftëse nuk keni kaq shumë kohë, lëreni të pakten 20 minuta. Pastaj lajeni kokën me shampo siç bëni zakonisht
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trajtoni flokët me vaj luledielli Empty Re: Trajtoni flokët me vaj luledielli

Mesazh nga Ariel Tue 11 Dec 2012 - 8:17

Une e di me vaj ulliri.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trajtoni flokët me vaj luledielli Empty Re: Trajtoni flokët me vaj luledielli

Mesazh nga Tonii Tue 18 Dec 2012 - 12:20

trajtoni ma vaj ulliri ne rrenj sepse ndihmon edhe kunder thinjave
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trajtoni flokët me vaj luledielli Empty Re: Trajtoni flokët me vaj luledielli

Mesazh nga Xhan Tue 18 Dec 2012 - 12:33

shyqyr skoka per mu ,se me vaj ulliri skisha mujt me i ly kurr ...
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trajtoni flokët me vaj luledielli Empty Re: Trajtoni flokët me vaj luledielli

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi