Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhuna ndaj femijve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhuna ndaj femijve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dhuna ndaj femijve

2 posters

Shko poshtë

Dhuna ndaj femijve Empty Dhuna ndaj femijve

Mesazh nga Esba Thu 20 Dec 2012 - 0:46

Per shume femije,veqmas per femijet jetim dhuna eshte bere pjese e jetes,e realitetit te perditshem thoteORGANIZATA BOTËRORE E SHËNDETSISE.nE VITIN "Ne vitin 2002,53000 femije vdiqen si pasoje e vrasjeve.Miliona femije shfrytezohen per pune te detyruar dhe prostuticion.Nder faktoret qe mund ti mbrojne femijet nga keto pasoja,ne shtepi dhe jashte jane:komunikimi me prind dhe edukimi i kushtuar i prinderve ndaj femijeve,diciplina dobipruese dhe padhune.Fatkeqesisht femiu jetim nuk i gezon keto privilegje,dhe pa kujdesin e askujt ndaj tij,patjeter do te dobesohet para ketyre presioneve.

Dhuna ndaj femijve D66956B63ECD50235B8907FD9F1313BE
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhuna ndaj femijve Empty Re: Dhuna ndaj femijve

Mesazh nga Ailin Fri 21 Dec 2012 - 0:30

e pafalshme...
Ailin
Ailin
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 403
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/12/2012
Mosha Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi