Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria virtuale! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria virtuale! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuria virtuale!

+3
LaDescarada
Neta E
An0nim
7 posters

Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Dashuria virtuale!

Mesazh nga An0nim Sun 30 Dec 2012 - 10:07

Jeni i dashuruar ne dike permes lidhjes virtuale. Nuk jeni takuar kurre, por lidhja juaj eshte mjaft e ngroht.
1. Mund ti thoni TE DUA edhepse nuk e shikoni dot ne sy?
2. Mund ta quani dashuri te vertete?
3. Mund te shpresoni se lidhja juaj do te behet realitet?
4. Mund ti besoni nje lidhjeje te tille dhe
5. Çfare do te beni nese ai/ajo iu thote lamtumi
re?
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga An0nim Sun 30 Dec 2012 - 10:09

Ndodh, ne kufinje e saj. Dashuria e vertete? ky eshte nje term relativ, kur dikush ndjen fort atehere ai dashuron, qofte edhe me dike qe nuk ia sheh syte kur flet. Por ne kete rast ndodh qe kjo ndjenje te jete shume e shkurter, aq sa kur mbyll pc , pra boten virtuale, aty perfundon edhe gjithcka ne lidhje me te.
Lidhja ne realitet eshte me e fort sepse ajo ka me teper bazament, edhe shoqerohet me pamje, gjeste, veprime qe lene gjurme dhe e bejne me te gjate e me te forte kete ndjenje. Vetem kontakti me realitetin eshte kuptimshmeri e plote.

Fjalet jane hicgje ne dashuri. Nje ndjenje qe mbartet me fjale nuk mund te jete asnjehere e forte. Ndjenja eshte ndjenje, aty fjalet jane te teperta.

Njeriu ka nevoje te ndjeje, edhe te kaloje cfaredo shije qe ato mund te lene pas, sepse keshtu mesohet te behet me human dhe i dijshem.

Le ta shohim edhe njehere kete situate. Nje person kur behet pjese e botes virtuale, pra qendron gjate ne net, kjo ndodh per te plotesuar ate realen, sepse dicka nuk funksionon jashte, sepse mund te ndihet i vetem dhe ka nevoje per shoqeri. Kur je ne kushte te tilla, nuk je i afte per te dashuruar..Ai qe gezon ndjenja perbrenda i shpreh ato ne mjedisin ku jeton, atje e gjen dashurine, nuk ka nevoje per virtualitetin. (prandaj nuk ia vlen te duash nje djale qe nuk eshte i zoti te kete te dashur ne realitet por shikon ne net ) Keshtu njihen persona qe ende nuk kane plotesuar veten, qe jane te vetmuar dhe e shohin tjetrin ne dobi te vetes. Nje ndjenje te lind e tille eshte e destinuar te mos e vertete, ose afatgjate. Kjo ndodh rendomt edhe ne realitet, por te pakten aty je i vetedijshem , ke kuptueshmeri, kurse ne virtualet kete nuk e arrin.
Une jam bere pjese e botes virtuale qe 15-16 vjece,nje moshe e rrezikshme, edhe eshte e pashmangshme te mos kesh kaluar situata te tilla. Por ndodh te lindin ndjenja qe per momentin jane shume te forta dhe duken me te aferta se ato realet. Por perseri keto ndjenja ishin pjese e nje bote tjeter, e cila kur hyn ne kontakt me boten reale shfuqizohet...Keshtu ndodh qe njeriun me te cilin ke ndare ndjenja, te duket nje i panjohur te cilin e sheh dhe cuditerisht nuk ndjen asgje...Mundet qe nese keto ndjenja te rinovoheshin ne realitet por nuk ia vlen...sepse nuk do te beje gje tjeter vecse te vazhdoje ti hidhje rere nje keshtjelle rere.
Kjo nuk do te thote qe nje njohje qe merret ne virtualitet te mos vazhdohet ne realitet, por jo te nisi si ndjenje ne virtualitet sepse eshte dicka krejt tjeter. Kurse rasti tjeter eshte qe dikush qe rastesisht e ke njohur ne internet, nje dite ta njohesh ne realitet dhe ketu ne nisi ndjenja, sepse ne kete rast mbart nje them
el.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Neta E Sun 30 Dec 2012 - 13:18

. Mund ti thoni TE DUA edhepse nuk e shikoni dot ne sy? PO CDO DITE I THEM [You must be registered and logged in to see this image.]
2. Mund ta quani dashuri te vertete? PO ME E VERTET SE AJO REALE
[You must be registered and logged in to see this image.]
3. Mund te shpresoni se lidhja juaj do te behet realitet? JO,KETE SE BESOJ
4. Mund ti besoni nje lidhjeje te tille dhe PO I BESOJ
[You must be registered and logged in to see this image.]
5. Çfare do te beni nese ai/ajo iu thote lamtumi
re? RRUGA E MBARE TE COFT DASHURI [You must be registered and logged in to see this image.]
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga LaDescarada Tue 1 Jan 2013 - 5:20

Jeni i dashuruar ne dike permes lidhjes virtuale. Nuk jeni takuar kurre, por lidhja juaj eshte mjaft e ngroht.
1. Mund ti thoni TE DUA edhepse nuk e shikoni dot ne sy?
mundet te thot ai qe ka shum ftyra qe ka qef me lujt ...let eshte me thon kurse ma veshtir me ndje...njeri qe flet pa ndje kurgjo atehere sinqerisht eshte dygftyrsh njeri pa vler....
2. Mund ta quani dashuri te vertete?
JO
3. Mund te shpresoni se lidhja juaj do te behet realitet?
po njeri pa shpres so kurr...
4. Mund ti besoni nje lidhjeje te tille dhe
ti mund te flasesh me nje person por dej sa nuk takoshesh live badihava e kie...
5. Çfare do te beni nese ai/ajo iu thote lamtumire?
nese mbyllen dera qelet dritarja....:P gjithmon ka opcione tjera dhe besoj se ma tmira...qai qe te braktis dmth TI ke qen ma i mir se ai...dhe nuk te ka meritu:D:D


thjesht nje ilizion....nuk mundesh te dashurhehs ne diqka qe nuk egziston!

LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 2 Jan 2013 - 11:10

Personalisht nuk besoj ne dashuri virtuale, edhe pse njof disa cifte qe jan njoh kshu online si fillim pastaj kane kthyer lidhjen ne realitet, ju ka ec mire, por une si Ermelind sdo mundja ti besoj dikujt apo ti them dikujt Te dua pa e pare kurre, pa e ndjere.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Xhan Wed 2 Jan 2013 - 11:14

edhe keshtu quhet vet kjo dashuri ,, e ti ermalinda bijo mos thuj qashtu se ka qkamos qeshit nevojlie moj hihihi mua sme intereson kush si dashurohet por aii qe dashurohet ne qfar do mnyre un i uroj vetem fattt k05151
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Arian 123 Wed 2 Jan 2013 - 11:16

Єямєℓiиdå shkruajti:Personalisht nuk besoj ne dashuri virtuale, edhe pse njof disa cifte qe jan njoh kshu online si fillim pastaj kane kthyer lidhjen ne realitet, ju ka ec mire, por une si Ermelind sdo mundja ti besoj dikujt apo ti them dikujt Te dua pa e pare kurre, pa e ndjere.

Valla Ermelinda une kam shikun me te ngushte nga Kosova qe eshte njoh me te shoqen ne Internet dhe jane te martuar e kalojne shume mire.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 49
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 2 Jan 2013 - 11:18

Xhan shkruajti:edhe keshtu quhet vet kjo dashuri ,, e ti ermalinda bijo mos thuj qashtu se ka qkamos qeshit nevojlie moj [You must be registered and logged in to see this image.] mua sme intereson kush si dashurohet por aii qe dashurohet ne qfar do mnyre un i uroj vetem fattt [You must be registered and logged in to see this image.]

Une fola per veten time personalisht.......
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Xhan Wed 2 Jan 2013 - 11:19

Єямєℓiиdå shkruajti:
Xhan shkruajti:edhe keshtu quhet vet kjo dashuri ,, e ti ermalinda bijo mos thuj qashtu se ka qkamos qeshit nevojlie moj [You must be registered and logged in to see this image.] mua sme intereson kush si dashurohet por aii qe dashurohet ne qfar do mnyre un i uroj vetem fattt [You must be registered and logged in to see this image.]

Une fola per veten time personalisht.......

po po une te kuptova edhe jam shum e sigurt qe ke bere ashtu ,,por edhe une shkrujta veq hajt kishe po foli diqka hahhahahaaa hihihi
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga bobi 10 Wed 2 Jan 2013 - 18:42

Kam pas nja dy eksperienca keshtu virtuale si djal i ri qe isha Happy .

E si munda ti rezistoja nje vajze qe pashe qe jetonte ne Gjermani :45477: pas insistimit te saj qe donte te fliste :45477:
Sa e bukurrrrrrrrrrrrrrrrrrr e ma t'bukur cuc s'kam pa juhjjjjj
Mo andrese msn me hapi,por boboj cun i ri :p e u rremby keshtu :p .

Me e taku direkt isha dashuru,por aha ncuq takim.

M'tha bob m'thu hajde ketu,e nqs s'vi mos me kthe pergjigje.
Do vi atje ku rri ti,vec thuje hajde iihhaa.
Sa me qeshet hihihi hihihi ,sepse diku ku shenoja vuri te peraferm nick e saj me timin.
Vallahi kam degju se ndodhin keshtu aventurash hihihi [QeSh]
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 2 Jan 2013 - 21:13

Ma ke pas thy zemren, por e shkuar e harruar.[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga bobi 10 Wed 2 Jan 2013 - 21:26

Єямєℓiиdå shkruajti:Ma ke pas thy zemren, por e shkuar e harruar.[You must be registered and logged in to see this image.]
hihihi hihihi Happy Happy

S'ta kam thene eeww
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria virtuale! Empty Re: Dashuria virtuale!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi