Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjelle me Laker People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjelle me Laker People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjelle me Laker

+5
Gjilanasi
Єямєℓiиdå
Ariel
Malsori
WebMaster
9 posters

Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Gjelle me Laker

Mesazh nga WebMaster Mon 14 Jan 2013 - 8:35

Hera e dyte qe e bej dhe me ka dale me e mire se e para...

1 kokerr qepe,
0.5 kg mish i grire
1 laker te vogel
3 domate
2 hudhra
2 luge gjelle gjalpe
kripe
shume piper
dafine ose karafil

Prisni hudhrat ne copa te vockla fare dhe hidhini ne gjalpin e shkrire, skuqini pak me kapak te mbyllur. Nderkohe prisni qepen holle dhe hidheni tek gjalpi, skuqeni derisa te zbutet.
Grini domatet dhe shtojini ne tenxhere. Lereni ne zjarr per rreth 1 minute.
Merrni mishin e grire dhe hidheni ne tenxhere, perzjejeni ca, shtoni gjysmen e kripes, dafinen ose karafil dhe pak fare piper dhe lereni te zjeje per rreth 20 minuta.
Ndersa mishi zjen merrni lakren pastrojeni dhe ndajeni ne copa te vogla. Pasi mishi ka zjere per 20 minuta, shtoni lakren ne tenxhere, shtoni uje deri rreth 1 cm siper lakres, shtoni gjysmen tjeter te kripes dhe tere piperin. Une i hedh shume se e kam qejf. Kete here i hodha rreth 1 luge gjelle, por kisha gati nje kile mish dhe nje koke lakre gjigande /pf/images/graemlins/smile.gif
Lereni te zjeje ne zjarr te ngadalte per rreth nje ore e pak, pjeserisht te mbuluar. Hiqeni nga zjarri, mbulojeni komplet dhe lereni te rrije ashtu deri ne momentin e sherbimit.
Kur ta hani... do me kujtoni hihihi
Gjelle me Laker 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Gjelle me Laker 30l12rc Pytje & Përgjigje Gjelle me Laker 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Malsori Mon 14 Jan 2013 - 8:36

me kete ne bere qe mos te vim tek ty por ti bejm vet ne shtepi lakrat hihihi
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 49
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga WebMaster Mon 14 Jan 2013 - 8:41

hahaha mos se do vdesni per buk me mire mesoni vet hahaha
Gjelle me Laker 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Gjelle me Laker 30l12rc Pytje & Përgjigje Gjelle me Laker 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Ariel Mon 14 Jan 2013 - 10:18

Kurse une kur e gatuaj lakren...pasi kaurdis qepet me mishin, hudhrat dhe gjethet e dafines...hedh lakren e grire dhe vazhdoj kaurdisjen derisa lakra behet si palce...pastaj i hedh domate... qe une perdor pelati ato te gjatat qe jane gati per gatim... i hedh pak uje sa te mbulohet dhe piper e kripe...ose vegete per shije...nje luge uthull sepse e ben shume te shijshme.."dhe e le te zieje ne zjarr mesatar dersa te jete gati.


Edituar për herë të fundit nga Ariel në Mon 14 Jan 2013 - 10:19, edituar 1 herë gjithsej


Gjelle me Laker 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 14 Jan 2013 - 10:19

Lakra me mish,, vdes une...kshu si e ka ber moma
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Ariel Mon 14 Jan 2013 - 10:21

Kisha harru pa i hedh dhe uthull hahahahaha
Dhe mua me pelqen shume?.
Keshtu gatuaj dhe prasin po me nje ndryshim qe nderkohe qe bej harxhen me mishin...praset i pjek ne furre me vaj ulliri dhe i hedh harxhen siper...dhe i bej ne furre...sa te mira behen.


Gjelle me Laker 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Gjilanasi Mon 14 Jan 2013 - 10:23

do beke me e mir sikur pak portokall tja shtrydheshh amonnnnnnn ca ere do dalke
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjilan
Postime Postime : 673
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2013
Hobi Hobi : .....

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 14 Jan 2013 - 10:24

Mami im gatuan super o Zot....shyqyr qe edhe vet i kam ngja, po shyqyr qe e kam edhe vjehrren qe gatuan per mrekulli
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Ariel Mon 14 Jan 2013 - 10:26

Jo nuk i shtrydh portokall...te pakten knej nga neve.


Gjelle me Laker 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Ariel Mon 14 Jan 2013 - 10:27

Єямєℓiиdå shkruajti:Mami im gatuan super o Zot....shyqyr qe edhe vet i kam ngja, po shyqyr qe e kam edhe vjehrren qe gatuan per mrekulli
Per gatim jam liber gatimi...sepse e bej me qejf...
Nese gatuan me deshire cdo gje del e shijshme.


Gjelle me Laker 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Leo_uk Mon 14 Jan 2013 - 10:27

Tip gjelle eshte kjo? Te forte shqiptaret me dy perime bejne dreke per gjithe javen.. Mua tani ne dimer me ka hip nje qejf per gjelle dhe supra.. me pelqejne shume

Nejse, mua me pelqen te gatuaj ne raste festash.. sidomos kur vine per puna per tava dhe furre.. Por, dua dhe nje shishe vere te hapur kur gatuaj.. Gjelle me Laker 2133634253
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Ariel Mon 14 Jan 2013 - 10:34

Epo kane qene nikoqire mamat tona ri hihihi
Kurse ne jena hedh nga guzhina italiane dhe dietike... juhjjjjj
Tradicionalet i gatuaj rralle per mall....po kur i bej i qaj fare.


Gjelle me Laker 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Gjilanasi Mon 14 Jan 2013 - 10:35

Ariel shkruajti:Jo nuk i shtrydh portokall...te pakten knej nga neve.

o ylle provo
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjilan
Postime Postime : 673
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2013
Hobi Hobi : .....

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Arian 123 Mon 14 Jan 2013 - 10:35

Sa mire Ariel e paske paguar elektrikun sonte funksononka llampa.hahahah te pershendes.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Daku Mon 14 Jan 2013 - 11:30

Me pelqen kjo tema , shkruani ca gatuni ca dini se jepni dhe ide ca te bejme sot dhe mesoni njeri=tjetrin

Gjelle me Laker 1739615487kur do behen gjethet e rrushit se po vdes per JAPRAK

ore ka lipjeta tani ti them plakes te na thekrroj nje byrek me lipjeta,pras ose hislla , kuptohet me dy peta Gjelle me Laker 1644352394

PS me vjen mire per ty Ere Molle qe e permend vjerren qe te gatun mire
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Ariel Wed 16 Jan 2013 - 8:19

Daku do e bojm me 22 mars byrekun me jeshilliqe se do e bojm me lek kujt ti bi leku hahahahahha
Cna kujtove japrakun ri amon....po duhet i cik nenexhik i fresket e gjethe rrushi.


Gjelle me Laker 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 3:30

kam degjuar se lakrat permbajn shum hekur edhe pse mund te duket habi ajo ndikon per mir me gjith vitaminna qe kan lakrat veshtir lol me mos qen tshendetshem

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjelle me Laker Empty Re: Gjelle me Laker

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi