Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjellë me presh, selino e domate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjellë me presh, selino e domate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjellë me presh, selino e domate

2 posters

Shko poshtë

Gjellë me presh, selino e domate Empty Gjellë me presh, selino e domate

Mesazh nga WebMaster Mon 14 Jan 2013 - 11:36

Përbërës për 4 persona:

* 2 presh të prerë në rrota të trasha
* 1 kg selino
* 1 lugë gjelle pelte domate
* ½ filxhan oriz
* 1 filxhan vaj ulliri
* Kripë
* Piper i freskët i grirë
* 1 vezë
* Lëngu i 1 1/2 limoni

Përgatitja:

* Vendosni selinon për 2-3 minuta në ujë që zieni dhe kullojeni.

* Vendosni në një tenxhere preshin dhe kaurdisen në zjarr mesatar, duke e përzier derisa të thithë gjithë lëngun.

• Shtoni selinon dhe vajin e ullirit, përziejeni dhe mbulojeni me ujë. Pasi të marrë valë, hidhni përsipër perimet me oriz, pa i përzier dhe mbulojeni tenxheren. Lëreni ushqimin të gatuhet ngadalë, për 10 minuta.

• Shtoni pelten e domates, kripën, piperin dhe përziejeni. Nëse nevojitet, shtoni edhe pak ujë.

• Përgatisni vezën me lëngun e limonit, hidheni sipër ushqimit dhe hiqeni enën nga zjarri
Gjellë me presh, selino e domate 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Gjellë me presh, selino e domate 30l12rc Pytje & Përgjigje Gjellë me presh, selino e domate 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjellë me presh, selino e domate Empty Re: Gjellë me presh, selino e domate

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 3:40

Gullash
Gjellë me presh, selino e domate Gulash
Se pari marrim mishin e pastrojm, me uj te ftoft dhe e prejm ne copa te vogla.
Dhe
e qesim me nje tengjere e kavordisem pak me margarin i qesum qep te
grime speca te kuq te verdh dhe speca te jeshilt gjithashtu specat duhet
te jen te grim im.

Mas andej i qesim ujë,biber te zi,krip,veget,origan, i qesum pak salc te kuqe dhe pak maz(kajmak) te bardh..
I
lam deri sa te zihet, kur te zihet mishi, ather duhet te hudhet pak
mill me u ba salca pak ma e trash dhe ather esht ba nje gullash i mir
sipas shijes.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi