Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Robi Dashuris jam!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Robi Dashuris jam!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Robi Dashuris jam!!

+2
Neta E
Robi dashuris
6 posters

Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Wed 16 Jan 2013 - 12:21

Robi Dashuris!

Rob ne val te oqeanit qe me shpejtesi me rrembeu
Ma mori zemren por nuk ma ktheu! rob jam e kshu do mbes ne zemren time gjithmone do te pres!
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem!!!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Thu 17 Jan 2013 - 1:59

Nje dit do te ndjesh mall per mua do me kerkosh ne rrug pa kthim do te keputet shpirti nga dhimbja kur te kujtosh emrin tim, do therrasesh fort askush sdo degjoj se ai qe te donte larg ksaj bote do udhtoj. Sdo lesh gur pa levizur sa do trembet edhe nata, do te qash me ze te hidhur do te thuash kthehu mbrapa. Por ama kthim sdo te ket, se zemren qe me shum se gjithcka te deshi ne ket bote ti e theve vete!!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Thu 17 Jan 2013 - 8:50

Dreq .. !! Sot kalova perseri ne vendet ku kemi kaluar te dy , por nuk te gjeta me ty, gjeta kujtimet tona .. i rrethuar nga mijra njerez .. po perseri Vetem .. :((
Nuk ishe me ti , ajo qe mezi prisja te shihja, te perqafoja fort rreth vetes, te puthja... dhe te thoja sa te dua ... Per nje cast mendova Dikur ishim tre .. Une , Ti dhe Dashuria ...
Edhe Sot Jemi Prape tre ... Une , Loti , dhe Vetmia. ..
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Thu 17 Jan 2013 - 11:29

Ne ecnim mbi reren e lagur,
shikimi tek ty me mbeti,
Te pyeta se sa me doje ,
ti ktheve syte nga deti.
Prape mbi rere kalonim,
dhe syte e tu veshtroja,
Tu afrova dhe e ndjeva,
qe dhe une sa deti te doja. ♥ ♥
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Thu 17 Jan 2013 - 11:34

I thonte gjithmone se e Donte ..
Prania e saj e Dridhte ..Emocionet qe Provonte kur Ajo i hidhte 1 Shikim ..Kur Lehtesisht Buzet e saj perkedhelnin Buzet e tij ..
Ajo buzeqeshje qe shperthente ne Lumturi dhe dehnin Syte e Vajzes duke e bere ta Adhuronte ate Njeri !!
Ate qenie qe dukej se ishte krijuar posacerisht per Te ! I thonte gjithmone se Do vdiste pa Te ..Dhe aji e buzeqeshur perseriste fjalet e famshme : *Asgje dhe Askush s do na ndaje* ..
Tani ai e Shikon me tjetrin ! Te lumtur ,, te Perqafuar ,, Te dashuruar !
e Ai mbeti 1 copez e kaluar..1 e shkuar e harruar....!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Fri 18 Jan 2013 - 1:53

ty te vrafte dashuria ime, se di a kam force te pershkruaj gjithe kete dhimbje qe kane kapluar shpirtin tim, se di a kam force te perbahem qe po me rrjedhin pikat e lotit, duke e shkruajtur kete leter, sepse shpirti im di vetem fjalen dhimbje, bie shi nga syte e mi, qe tash e sa kohe, nuk thahen nga lotet, ata me jane bere pushim per sy, sepse lotet me japin fuqi,lotet me japin ngushellime ! nuk di ate kujtohen ditet qe kemi kaluar se bashku,ndoshta ti i ke harruar, por un nuk mund ti harroj, sepse ato dite ishin ditet me te lumtura te jetes time, nuk kisha dhimbje me te rende kur ti me the se do te shkosh pergjithmon,,ishte plage, qe nuk mund ta sheroj, nuk mund te flas,,sepse nuk fliste as shpirti im vrare..sepse ti me vrave me dashurine qe ma dhurove te vrafshin lotet e mi, nuk besoj se do te keshe jete te lumtur e dashura ime sepse do te mallkoj zemra ime, e ti vazhdo te jetosh jeten tende e un do te mallkoj ty, e nje dite mallkimi im do te ze, dhe erresira do kaploj shpirtin tend dhe un atehere do jeme i qete tere jeten,nuk pata deshire te shkruaj keshtu, por shpirti im po shkruan, e di se do ta lexosh kete leter dhe do te bjere nder mend se askush nuk te ka dashur si un...,lamtumire e dashura ime se te humba pergjithmon lamtumire, e kur te pendohesh do me kerkosh, e kur te me kerkosh, nuk do me gjesh, e kur do me gjesh un do jem ne perqafimin e asaj qe me dhuroj dashurine e vertete !
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Fri 18 Jan 2013 - 7:35

sonte kam nevoje te shkruaj per dicka qe e dua fort. Sonte do shkruaj per shiu! Ndjej teksa thyhet mbi asfalt, por me dhemb gjithe qenia ime, nuk mundem ta ndihmoje, nuk mudem ta ndal kete shi! Per dite, muaj me rradhe i ngurtesuar brenda ndjenjave te mija, mesova pseudoharrimin, te gjysmuar e te pavertete ashtu si je dhe TI. Por sapo ndjeva shiun te ringjallte cdo arterie te arnuar, ndjeva cuditerisht mall! Jo per TY, u be kohe qe luftoje me kujtimin tend, te kam perzene nga jeta ime... Te pakten keshtu besoj! Ndjeva mall per veten, nje mall qe u ngjiz nga shiu! Mes mallit i fola shiut per TY... Me veshtroi thelle dhe i perlotur tha : nuk ka kuptim te digjesh me mall duke pritur cdo nate i qullur ne shi, Ajo duhet te ishte ketu, tani dhe pergjithmone, duke pritur me ty diellin. Pasi shiu te kalonte do te ishit serish bashke te lumtur, jo si femije por, ashtu si dine vetem te dashuruarit te jene! Malli u zhduk...
Sa keq!!! Dje ishe dielli i ndjenjave te tij , neser ai do t'i buzeqesh nje dielli te ri, ndersa sonte vazhdon te doje kaq pambarimisht shiun...
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Fri 18 Jan 2013 - 10:06

E njeh ti boten time ...?... Je munduar ndonjehere ta kuptosh ?... Po mua a je munduar ndonjehere te me kuptosh ?... E ndjen ndonjehere si rreh zemra ime ?... E kupton ndonjehere perse rreh zemra ime ?... Je perpjekur ndonjehere te kuptosh c`te tregon cdo rrahje e saj ?... Je perpjekur ndonjehere te kapesh lotet e zemres ?... E ke vene re buzeqeshjen si maske qe mbaj mbi buze ?... E ke vene re sa ...here buzeqesh, per te mos qare ? Kur flet me mua, a degjon me te vertete ate qe te them ?.... Cdo tundje koke, eshte pohim qe po degjon apo nje ''Kujt iu be vone!'' ?... E njeh ti boten time ?... Me njeh vertete mua... apo mendon se un jam nje njeri pa ndjenja, nje njeri qe s`qan kurr, nje njeri qe se vret mendjen per asgje, nje njeri qe s`mendon per te tjeret por vetem per vete?... E njeh jeten time?... Je perpjekur ndonjeher te me kuptosh si ndihem ne te vertet dhe jo si dukem nga jasht?... E kur ti s`je perpjekur ti kuptosh te pakten nje nga kto? ... ateher kush je ti per te me gjykuar mua ?!...
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Neta E Sat 19 Jan 2013 - 0:24

Shume te bukura jane keto,por njekohesisht edhe prekese Robi i dashuris,komplimente
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sat 19 Jan 2013 - 3:01

faleminderit shume
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sat 19 Jan 2013 - 3:19

sa me ke renduar ne zemer me ke ngel si nje gur. i shembur nga pjesa tjeter e tij.
ma ke vrare kete zemer nga goditja jote per tu futur brenda, dhe kur dole nje pjese ma ke mar me vete,
e nje pjese e ke harruar ketu ne brendesin e zemres time.
Oh, o zot, ma helmove gjakun por dil e ik te lutem. si nuk kam asgje ne dore e te t'largoj te te nxjerr jashte,
e ta mbyll ate plage nje here e mire. me degjo me vemnedje moj burrnesh! nuk coptohet nje zemer e coptuar por duhet sheruar! nuk vdesh shpirti kaq kollaj por coptohet kollaj, nuk te imponova e te thash me duaj, por te thash te dua!
e nje person kur te don nuk duhet me ja coptuar zemren, por duhet me i then zoti te bekofte e te sherofte e me fal qe te vrava. nuk te thash me duaj e me truaj e te me lesh si nje femi jetim qe kerkon te haje e te pin.
si nuk kam asgje ne dore e ta kisha ndrishuar ket bote, te pa zemerve t;ju kisha dhen zemer! e ta din sa vuan nje njeri i mire qe ndjen e vuan e behet shkrumb e hi! kete do te doja ta beja edhe ty!
ka zot!? apo ska? dua nje zot tjeter e te me qetesoj plaget, se ky qe esht s'po me shikon fare!
dua nje zot tjeter e te shikoj cfar behet ne ket bote, e ti vej dore njeriut te mire e te ligun ta hedh ne rruge!
nga i thati perse te thahet i njomi!? po,po, dua nje zot tjeter se po behet nje pa drejtesi me mua, e te tjereve qe jan si mua, Mire. me fal zot me fal te lutem u nevrikosa se me esht mbushur shpirti me vaj
syte me jan verbuar duke lotuar e zemera e ndare ne shum pjese e coptuar.
e nuk i duroj dote pa drejtesit. te dua e tek ti i kam shpresat Zoti im i dashur me fal dhe nje here, por ajo me beri qe te humb logjiken e te flas ashtu, ME FAL SE TE DUA!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sat 19 Jan 2013 - 11:20

nese dhimbja do te vije, le te vije shpejt!
te presesh eshte e dhimbshme. edhe te harrosh esht e dhimbshme. Por te mos dish se c'far vendimi te marresh, kjo eshte nje nga vuajtjet mete medha!!

Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Tonii Sat 19 Jan 2013 - 11:42

rob i dashuris paske marr persiper te krijosh sinfonin e vuajtjeve me notat e zemres? mire ben! te gjith njerezit jan rober te dickaje
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sat 19 Jan 2013 - 12:22

jo, nuk mar asgje persiper, as qe do mar ndonje her...

sembet gje tjeter, e the vete fjalin e fundit!
gjithsesi falminderit!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga EMI Sun 20 Jan 2013 - 1:49

Robi i Dashurise, komplimente, te bukura kto dedikime, dhe prekese njekohsisht, mesa duket qenke rob i nje dashurie te humbur...
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sun 20 Jan 2013 - 2:38

faleminderit shume... ehhhh :(
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Arabela Sun 20 Jan 2013 - 2:41

nqs ngushellohesh sadopak une besoj se gjithe jemi rob te dashurise,,,,sepse aty ka burimin jeta,,,
urime per shkrimet rob i dashurise,,,,me ke dhene pershtypjen qe e di cesh dashuria dhe ke njohur thellesite e saj shume,,,pavaresisht se aty ketu shme jam prekur nga vargjet e tua,,,ti ke fat ne dashuri ska dyshim,,,por jo ne dashuri sic e ytja,,,ti ke nevoje per dike qe di te dashuroj thjeshte dhe jo aq perfekt sac dhe ti ,,sic kam vene re ne vargjet,,,nqs jane te tuat natyrisht apo shprehin perjetimet e tua,,,nderime,,,gjykimit tim fali rendesi vetem nese te duket se qarteson dicka tek ti,,,perndryshe menjanoje,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sun 20 Jan 2013 - 2:49

do kalojne vitet larg ne te dyve,
dhe menjehere do perseritet, shikimi i kater syve.
ti ndoshta do te kesh tjetrin perkrah, me femije do jesh mama e mire per ta.
do te mi hedhesh syte, Pa ndalur do mi ngulesh...
s’do te shohesh per here te dyte, Koken do ta ulesh...
do te ndjesh faqet te te lagen, se lotet s’do te mund ti mbash...
si iluzione kujtimesh, fshehtas femijeve do qash...
gjithsesi s’perjashtohet fakti, ti ndoshta do me kesh harruar...
do me shohesh si kalimtar rasti, s’do t’ja dish me per mua...
ndoshta shume kemi ndryshuar, sdo kujtojme me ne cka ndodhur...
por do largohemi duke menduar, ”si fytyre e njohur, si fytyre e njohur!”
e ku ta di c’do te ndodhe me pas...ndoshta do kendojme ne tel kitare,
ndoshta s’do takohemi fare.. kujtimet e ngrira do varen mbi mure e fotografite tona do shfaqen bardh e zi.. me lot ne sy
me nje mall qe sdo ta lagi as ky shi i mallkuar qe po bie tani!!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sun 20 Jan 2013 - 3:11

Arabela: pershendetje.

pa dyshim qe jan shkrimet e mia, qe mos te mburrem, keto shkrime qe shihni edhe qe do te shiheni, kan qarkulluar ne per lloj lloj faqe interneti, edhe te tjeret ngushellohen me shkrimet e mia! shume njerze kan gjetur veten aty brenda shkrimeve te mia.

sedyti: kam gati 2 vite qe shkruaj, me ka mesuar vuajteja, dhimbeja, qe un te shpreh ndjenjen time, me ka mesuar dashuria qe un te shkruaj per te. jo pak here "por kam shkruajtur vertete mes lotesh" esht shum i bukur "loti" te ngushellon, loti ne momentin qe te njom faqet, te ben me dije qe vlerson gjothcka ne kete bote, qofte virtuale qofte reale. nese ate lote qe te del nga syri edhe shkruan per te esht gjeja me e bukur.... kam dashur, me kan dashur, i kam perzen, me kan perzen... kam dashur aq shume saqe kam perfunduar duke "e humbur" gjithcka vlersoj tek nje femer mbase edhe negativitetin e saj e vlersoj, sepse butesia te ben qe te humbasesh kontrollin drejt seardhmes, nuk vlersoj kurre tek femra kur ajo vlerson nje person qe nuke don. femra nuk don personin qe i jep jeten, por vlerson personin qe i jep vuatje. simboli femres esht LOTI edhe VUATEJA!!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Arabela Sun 20 Jan 2013 - 3:14

e vleresoj sinqeritetin ne kete pergjigje tenden,,,mundohem te kuptoj,,,,pse kaq lote kur shumicen e shumices se femrave mund ti fitosh pa qene nevoja per kete shkalle vuajtjeje,,,talenti yt ne dashuri mund te ta lejoj te kesh fatin ti besh per vete ,,,jo per te vuajtur por per vete,,,atehere pra pse e mundon veten kaq shume??pse lejon te hyjne ne skenen e jetes tende kaq shume personazhe??kur vete ti po e pohon qe kjo ka bere qe ti te kalosh kaq shume vuajtje??une kam vene re se njeriu po vuajti gjate mund dh ete behet adikt i vuajtjes??mesohet kaq shume saqe i duket menyre jetese normale??kete sduhet ta lejojme,,,pak nga pak duhet te nisim rrugetimin e permiresimit te situates ,,,pak nga pak,,,biles qofte dhe fare fare pak,,,vec mos te rrrime ne vend,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sun 20 Jan 2013 - 3:28

Edin, kur nje gjithcka, edhe meson gjithcka nga gjithckaja, vuan me shume sepse i dine rendesite e gjithckaje!? me kuptove. me mire esht mos te dishe shume sepse nuk vuan shume.... frika, vuajteja, te bejn qe te frenohesh drejte mirsise.... cdo fjale qe ke then jan te verteta, e kuptoj edhe un veten time qe jam bere bashkudhetar te vuajtjes, jam mesuar, ose po mesohem me kto gjera.... esht edhe kjo tjetra, nuk po arris te gjej nje person te pershtateshem qe te me kuptoj sa do pak. te pakten te me degjoj kur flas, sepse un nese i flas dikujt i flas per te miren e te dyve, i flas sepse e kam lexuar shume here tingujt e jetes, edhe nuk dua qe ti lexoj persedyti here....
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Sun 20 Jan 2013 - 8:04


Nuk kam as te drejten te them e imja....Ndonese bashkudhetare te diteve te mia me fale dhimbjen, e lotet leshuar mi le , dhe mallin me tjetersove ne plage shpirti une ende dua te te kem ne ate vendin me te vecante te zemres sime.
Ti te gjitha mund ti largosh prej meje, filluar me ty, ama te drejten te me perjashtosh kete te fundit nuk e ke. Une mund te te mbaj brenda zemres sime, per aq kohe sa do te dua, edhe ne dua te te mbaj perjete, ti prape nuk mund te besh asgje.

Kushedi ku ndodhesh e buzet e kujt puth, floket e kujt shpushprit e kujt i peshperit lehte zeri yt te dua , endrrat e kujt djali trazon kete rradhe?
Oh nuk dua ta di, jo Se xheloz behem....Per ty, qe nuk je me e imja.

Ska per te me lenduar me njeri keshtu, sepse une skam per ta lejuar me kurre, po valle a do te mund te dashuroj me ashtu sikurse te desha ty?

Me duhet te fle. Kjo eshte nje nga ato netet e shumta kur shkruaj letra dhe i gris serisht.
Sikur ta dije sesa te kam dashur, sikur te njemijten here te asaj qe une te doja te me doje, do te ishe ndjere femra me e privilegjuar mbi kete toke.Por ti....se kuptove e kurre ske per ta kuptuar, do endesh neper dashuri dhe te betohem qe shume pak kane per te dashur prej verteti ashtu si une te desha, me tere shpirt. Kushedi ndoshta nje dite do te me kujtosh.Kushedi...

Shko tani.Shko edhe sonte ,se tani dua te qaj....

Te Lutem, ki miresine te mos me vish ne endrra kete nate!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Mon 21 Jan 2013 - 10:00

Engjell sa here qe ndihesh keq, te lutem mbylli syte vec per nje moment dhe une pertej gjithckaje do te jem me ty. nuk te premtoj qe do te bej te qeshesh, por te pakten mund te ndash dhimbjen me mua. do te fal te gjithe mbeshtetjen time, gjithcka per te cilen ti ke nevoje, derisa cdo gje e erret te largohet dhe ti te ndihesh serisht mire. Te betohem qe nuk me intereson asgje me shume pervec mireqenies tende. nuk ka asnje problem te pazgjidhshem ne kete jete. Te gjitha problemet ashtu si dhe jeta jone jane kalimtare. uroj dhe jam i bindur qe do te kalosh cdo situate. trishtimi eshte i perkohshem. lumturia eshte e perjetshme!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Neta E Tue 22 Jan 2013 - 2:51

Arsyeja që unë jetoj je ti. Arsyeja që unë vuaj je ti. “Kujdes në dashuri”..këtë fjalë shpesh e thoje ti. Nuk jam në gjendje që të përulem e as të shkruaj për dashurinë time të madhe por vuajtja... dhe vuajtja u bë forcë fizike, e jo kurrë forcë shpirtërore. Ti je ende shpresa e jetës time.. e më shumëse qdo gjë tjetër të dëshiroj në këtë botë. Kujtimet e mira tani më
mundojnë... e më mundojnë pa ty.
Sa do te isha e lumtur sikur te perqafoja gjithehere...te te them Te Dua...ta dhurova dashurine...do te beja gjdo gje qe te bej te lumtur....Ti je kujtesa e veqantë e jetës dhe zemrës time dhe shpresoj e do të luftoj... që të jesh gjithmonë.
Në fillim, atëherë kur fillova të njoh aftësit e tua.. kërkoja forcë që të them se te dashuroj me shpirtë por kisha frike mos te humbja te terin..mora guxim ne fund dhe ehhh....mu duk se isha me e lumtura ne botë....Por më në fund duhet të pajtohem me realitetin....qe s`mund te behesh i imi....edhe pse te kam afer me zemer e me trup largeee

Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Tue 22 Jan 2013 - 7:08

Nuk di ku u fsheh kaq trishtueshem ai portret, qe dikur une e adhuroja..?? Nuk po mundem te gjej dot, ne c'gremine te harreses kane mbetur ngujuar kujtimet tona..?? I ngrej syte nga qielli, sikur yjet do me japin nje pergjigje.. Por kot.. Vec nje pike lot i kristalte shendrit ne fytyren time.. Malli per ty fillon te me krijoje ate lemshin ne fyt.. Dhe ne cast mendoj: '22 Janar.. Sot behet 2 vite ... Gjithe e shkuara jone fillon te me shfaqet si nje imazh i mjegullt.. Diku ne largesi degjoi te qeshuren tone.. Premtimet e tua.. Me tutje me shfaqet vendi ku te dy ne rrinim gjithmone.. E si padashur me shfaqesh dhe ti.. I zgjas duart te te prek, por zhdukesh.. Eshte thjesht imagjinata ime, qe edhe pse e di qe te kam humbur.. Enderroj serish te te kem prane vetes....ashtu, si dikur!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Neta E Tue 22 Jan 2013 - 8:33

Do të ikësh ??? . . . Vazhdo . . . Se Ndoshta u Bëra I Tepërt Me Fjalët Që Përsërita . . . Ndoshta u bëra I Tepërt Me Dashurinë Që të Dhurova . . . Do Mësohem Të Jetoj Edhe Pa ty . . . Por Mos Harro Se BoTa sillet rreth diçka-je . . . Por ajo "Diçka" nuk je ti .. . Në valixhen E Përgatitjeve Të Tua Merr Me Vete Gjithçka . . . Çdo Kujtim . . . Çast Të Bukur . . . Momentet Që Të Dhashë e Më Dhe . .
. Mos e Vrit Mendjen Nëse Do Mërzitem . . . Jam Mësuar Me Ty . . . Egoizmin tënd . . . Zhgënjimet që më dhe . . . Ti vetëm ik . . . As unë Nuk Duroj Dot Më . . . U Lodha Duke Dashur Për Dy . . . Duke Sakrifikuar Për Një Të Ashtuquajtur "Dashuri" Që Dështoi Pa Nisur Akoma . . . Ik Dhe Mos Harro Të Mbyllësh Portën e Zemrës Që Të Mos Kesh Më Rast Të Shohësh Ndonjë Fije Shprese . . . Dhe Kujto : " Ndoshta Do të të Duan Më Shumë Se Unë . . . Por Kurrë . . . Askush Nuk Do Të Të Durojë Siç Të
Durova Unë . . . Askush Nuk Do Të të Vlerësojë Siç e Bëra Unë " . . . Ik. . . Asnjë Fjalë Mos Thuaj . . . As Përshëndetje . . . As Ndonjë Nga Ato "Moralet" e Tua Të Zakonshme . . . As Mendimin Tënd Nuk e Dua . . . E Di Vetë Sa Vlej . . . Por ti Vetëm Vazhdo . . . Ik . . . Sepse Vetëm Këtë di të Bësh...
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Robi dashuris Wed 23 Jan 2013 - 10:35

kto lot te jen te fundit ne ket nat qe po me pikojn...
kjo nat te jet e fundit qe ti mua po me mungon...
pa ty as dielli rreze nuk leshon...
pa ty as hena ne mbremje nuk ndriqon...
pa ty as gjaku i zemres time nuk qarkullon...
pa ty as shpirti im ska shpetim...
syte po me verbohen, ndjenjat e shpirti po me shkatrrohen...
mbase je mesuar te besh keq... po mua si me gjete...!?
un s'di te mallkoj... ashtu sic din te mallkosh ti...
un di te dhuroj vec dashuri... qe zemeres tende ti jepja lumturin...
me shkatrove ne dite me te bukura te jetes time...
si nuk kam ilac per dhimbjet qe un kam... te sherohem se i vetem ne ket bot jam...
moj e pa shpirt e pa zemer... ti per mua kishe qen semundje e pa emer...
ti mbase don te dish se cfar kam ber un per ty, te vrava apo te fala dashuri...?
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Burrelsja Mon 20 May 2013 - 21:43

ME THE DIKUR SE ME DOJE TE KERKOVA TMA VERTETOJE ATE QKA ME GOJE E FLISJE PO JO TI IKE E ATEHER E KUPTOVA SE ZEMRA JOTE MUA SME PERKLISTE E KUPTOVA ATEHER KUR TI IKE PA THEN AS LAMTUMIR ENDE E KSAJ DITE TI BESOJ SERISH DASHURIS E KAM TVESHTIR

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Robi Dashuris jam!! Empty Re: Robi Dashuris jam!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi