Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ti je e dashura numër 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ti je e dashura numër 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ti je e dashura numër 2

2 posters

Shko poshtë

Ti je e dashura numër 2 Empty Ti je e dashura numër 2

Mesazh nga WebMaster Mon 28 Jan 2013 - 0:12

Më në fund ke takuar burrin e ëndrrave të tua. Ti je shumë entuziaste për këtë njohje të re dhe kështu duket se është edhe ai. Por...papritur të pushton ndjesia se po të merr nëpër këmbë. Mos ndoshta për të ti je veçse një histori për të thyer monotoninë? Sepse parandjenja që ti je e dashura numër dy nuk të lë rehat.
Më poshtë janë disa këshilla për ta kuptuar këtë gjë në kohë pa i dhënë mundësi "princit të kaltër" të shijojë dy princesha. dhe ka shumë mundësi që ti të mos jesh madje as e preferuara e tij. Atëherë lexo me vëmendje disa nga shenjat që e tregojnë diçka të tillë.

1. Ai nuk të fton kurrë për darkë në një restorant pranë lagjes së tij. Ideja që ai zgjedh restorante jashtë qytetit fillimisht mund të të duket si diçka bujare dhe formë e xhentilesës. Në fakt. ai thjesht nuk do që t'ju shohin të dyve bashkë si çift.

2. Partneri yt preferon të rrini më mirë në banesën tënde sesa të të ftojë në shtëpinë e tij. Justifikimet që nxjerr janë të paqena. Sepse, nëse i bën një vizitë në shtëpi ka mundësi të zbulosh se "dashuria jote e madhe" mund të jetë edhe dashuria e ndonjë tjetre.

3. I dashuri yt këmbëngul që të flini bashkë shumë shpejt pas njohjes. Domosdo, sepse ai nuk mund të humbasë kohën kot me ty (në raste të tjera, ka shumë mundësi që e dashura e tij, ajo para teje, të ndodhet jashtë qytetit dhe ai dëshiron ta shfrytëzojë këtë rast me ty).

4. Ruaju nga komplimentet që tingëllojnë si klishe, të tipit: "Sonte më dukesh e parezistueshme!" apo kur afrohet, duke të pëshpëritur në vesh: "Nuk më pëlqen që më qëndron kaq larg!". Nëse ai sillet dhe flet si një Casanova, ka shumë mundësi që të jetë i tillë.

5. I dashuri i zemrës tënde shkon shpesh nëpër udhëtime pune, madje edhe kur bëhet fjalë për fundjava? Ka shumë mundësi që ai bën një jetë të dyfishtë dhe fundjavat mund t'i kalojë jashtë qytetit me të dashurën tjetër; në rastin më të keq, edhe me gruan.
6. Kur është larg teje nëpër takime apo udhëtime pune, e ke vënë re që ai nuk të jep shumë detaje rreth punës së tij? Sigurisht, sepse ndoshta ky "njeriu special" me të cilin ke rënë kokë e këmbë në dashuri, nuk është fare atje ku të thotë.

7. E ke vënë re që "shpirti i vogël" preferon të të dërgojë e-maile në vend që të të telefonojë? (Ka shumë mundësi që partnerja e tij, ajo tjetra, të jetë në dhomë me të).

8. Edhe atëherë kur të merr në telefon, ai nuk e zgjat shumë; e mbyll krejt papritur. ndonjëherë edhe pa të dhënë fare shpjegime. Herë të tjera, e ke vënë re që zëri i tij mezi dëgjohet në telefon? Këto nuk janë veçse disa nga shenjat që tregojnë se dikush tjetër është jo vetëm në zemrën e tij, por pranë tij, kur ai ju telefon.

9. Kur e takove për herë të parë, e vure re që ai të dha vetëm numrin e punës, ndërsa u desh një kohë e madhe për t'i rrëmbyer dhe numrin e celularit? (Kjo. për një arsye fare të thjeshtë: nuk do të shqetësohet kur është me tjetrën).

10. Mendohet që pasion i duhet të jetë më i madh në fazën e parë të njohjes, por ja që ai zor se është gati për t'i kaluar fundjavat me ty. Justifikimet janë po ato: çështje pune, probleme në familje, një incident i papritur...

11. Duket sikur "dashuria jote" është gjithmonë vonë për diku dhe mezi pret "të mbarojë punë shpejt" e të largohet.

12. Ai nuk jep shumë detaje rreth historive të tij me ish-të dashurat (sepse historitë e ishe-ve nuk janë të ish-eve, por vazhdojnë akoma).

13. Ai të përsërit gjithmonë të njëjtat histori apo batuta, sepse nuk mban mend nëse t'i ka thënë ty apo tjetrës këto histori.

14. Më në fund po kaloni pak kohë bashkë. Mirëpo ja ku del me një justifikim dhe, me celular në dorë nuk pranon të flasë në praninë tënde, por del jashtë. Me siguri ai të thotë se ishte një telefonatë e rëndësishme pune apo se kishte një ndërprerje të linjës. Në ndonjë rast tjetër duket sikur ai ka probleme me veshkat, sepse janë të pajustifikueshme qëndrimet e gjata në tualet.

15. E ke vënë re se ai nuk i përgjigjet ndonjëherë ca telefonatave të çuditshme? E gjeni dot pse?!

16. Të ka rastisur ndonjëherë të afrohesh pranë kompjuterit, teksa ai është duke kontrolluar e-mail-in? Puf. Menjëherë ai e mbyll dhe ti nuk ke ç'të shohësh më tej.

17. Ai asnjëherë nuk e harron celularin në tavolinë ku ti lehtësisht mund ta kontrollosh. Sepse ai nuk mund të të lejojë që të mësosh diçka të papritur të cilën ti me siguri nuk do ta mirëpresësh.

18. Miqtë apo kolegët e tij nuk ndihen rehat në praninë tuaj.

19. Nëse zbuloni se miqtë e tij janë tipa mashtruesish, ka shumë mundësi që edhe "princi juaj" të mos bëjë përjashtim.

20. Ti zbulon se i dashuri yt nuk ka qenë i ndershëm në lidhjet e mëparshme. Nëse ai ka tradhtuar më parë, ka shumë mundësi ta bëjë përsëri.

Nëse lista e dyshimeve të tua shtohet, atëherë do të ishte mirë që të flisje hapur me të, por jo të akuzosh pa u siguruar. Përgatitu të japësh sa më shumë argumente, që të bëjnë të vësh në dyshim ndershmërinë e tij. Sepse ka shumë mundësi që ta kesh gabim dhe të jesh duke thënë një mal me akuza të kota.

Nise debatin në këtë mënyrë:
"Kam diçka serioze për të të thënë .... por mendoj se është vërtet me rëndësi që ne të flasim hapur me njëri-tjetrin sidomos kur bëhet fjalë për lumturinë tonë. Prandaj, sado e rëndë dhe e pabesueshme të duket, unë mendoj se ti je duke u takuar me dikë tjetër. E di që është e vështirë për ty të tregohesh i hapur në këtë çështje që me siguri do të më lëndojë, por unë e ndjej të nevojshme të di ç'po ndodh në të vërtetë".

Tregohu e vëmendshme ndaj përgjigjeve të tij. Nëse ai e mohon se është duke u takuar dhe me dikë tjetër, atëherë vazhdo lidhjen. Por që këtej e tutje nuk duhet të ketë akuza dhe dyshime, të cilat rrezikojnë seriozisht që një ditë të përmbushin profecinë se ai vërtet ju mashtron.
Megjithatë, nëse vazhdon të kesh dyshime edhe pas refuzimit të tij, duhet të mbash sytë hapur. Para se të vazhdoni të takohen i me të, mblidh informacione rreth tij...dhe bëhu gati t'i thuash "Lamtumirë!".
/Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ti je e dashura numër 2 Empty Re: Ti je e dashura numër 2

Mesazh nga Burrelsja Tue 21 May 2013 - 2:45

SHYQYR QE NUK U KAM HYR ENDEVE KTYRE PUNEVE PASI MDUKEN KOTI JO X GJA

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi