Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Renia e deshires? Mbase mungon dashuria. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Renia e deshires? Mbase mungon dashuria. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renia e deshires? Mbase mungon dashuria.

3 posters

Shko poshtë

 Renia e deshires? Mbase mungon dashuria. Empty Renia e deshires? Mbase mungon dashuria.

Mesazh nga WebMaster Thu 31 Jan 2013 - 0:06

Nuk keni menduar ndonjehere se renia e deshires mund te vije si pasoje e mungeses se dashurise? Sipas seksologut David Shnarh, ne teorine e tij ne librin "Intimitet dhe dashuri", shprehet se, te jesh i lidhur me zemer me partnerin shton deshiren e te berit dashuri, ndersa nese nuk kemi ndjenja baze, efekti eshte i kundert. Sipas ekspertit, seksi i dhuron dy te dashuruarve nje lidhje me te fort dhe te qendrueshme.

Nese e mendoni mire, ka shume cifte te cilet shkojne ne krize per shkak se nuk perputhen mjaftueshem seksualisht. Eksperti eshte i bindur se intimiteti reagon ne tru me nje fenomen qe quhet neuro plastik. Neuroshkencetari Munich Ernst Peppel shpjegon: "kontakti seksual duhet te jete nje akt kooperimi dhe nje menyre te per shuajtur deshiren permes trupit te tij dhe te nje personi tjeter" E gjithe kjo shtohet nese te dy partneret mbajne edhe nje kontakt viziv. Ne fakt, kenaqesia shtohet duke pare tjetrin. Perse? Sepse ne kete menyre prodhohet dopamina. Cdo gje qe na duket instiktive, ne te vertet ben pjese kimike.

Eshte e vertet se nese keni nje marredhenie te qendrueshme me raporte te herepashershme, eshte sekreti per te zgjatur dashurine.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Renia e deshires? Mbase mungon dashuria. Empty Re: Renia e deshires? Mbase mungon dashuria.

Mesazh nga Burrelsja Tue 21 May 2013 - 2:47

Eshte e vertet se nese keni nje marredhenie te qendrueshme me raporte te herepashershme, eshte sekreti per te zgjatur dashurine.
SHUM E BUKUR KJO FJALIA E FUNDIT

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Renia e deshires? Mbase mungon dashuria. Empty Re: Renia e deshires? Mbase mungon dashuria.

Mesazh nga Anakonda Tue 21 May 2013 - 20:47

Burrelsja shkruajti:Eshte e vertet se nese keni nje marredhenie te qendrueshme me raporte te herepashershme, eshte sekreti per te zgjatur dashurine.
SHUM E BUKUR KJO FJALIA E FUNDIT

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Renia e deshires? Mbase mungon dashuria. Empty Re: Renia e deshires? Mbase mungon dashuria.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi