Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë

2 posters

Shko poshtë

Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë Empty Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë

Mesazh nga WebMaster Wed 6 Feb 2013 - 6:53

aporti më i ri në lidhje me koston e jetesës nëpër botë për vitin 2013, i realizuar nga grupi ekonomik 'Economic Intelligence Unit" ka nxjerrë ato, që janë vendet më të lira e më të shtrenjta, për të jetuar. Mund të duket e vështirë për t'u besuar nga indianët, por Mumbai, bashkë me Karachin në Pakistan, ka rezultuar si qyteti me jetesë më të lirë në të gjithë rruzullin. Ndërsa në vendin e tretë qëndron një tjetër qytet indian, si Delhi, që është edhe kryeqenra e shtetit aziatik.

Ndërkohë, jetesa më e shtrenjtë është ajo Tokios, që ka spostuar Zyrihun në vendin e shtatë. Ndërkohë që bie në sy edhe jetesa gati "e ndaluar" në qytetet australiane të Sydney e Melbourn, që renditen në pesëshën e parë. Duhet thënë se Azia e Australia numërojnë 11 nga 20 qytetet më të shtrenjta, kundrejt vetëm 8 nga Evropa dhe vetëm 1 nga Amerika e Jugut (Venezuela). Kjo, e krahasuar me një dekadë më parë, duket se ka pësuar ndryshim thelbësor, përderisa atëherë ishin 6 qytete aziatike, 10 evropiane dhe 4 amerikane të përfshira në "Top-20".
Gjithsesi duhet thënë edhe se tashmë Azia ka edhe 10 nga qytetet më të lira: bashkë me Karachi, Mumbai dhe New Dehli janë edhe qyteti nepalez i Kathmandu (renditet i 4-ti) dhe kryeqyteti algjerian, Algjeri (i pesti). Në kuotë të njëjtë me Alegjrin renditet edhe një qytet evropian si Bukureshti në Rumani. Ndërkohë që më tej vjen qyteti i Kolombos nga Sri Lanka (i shtati) dhe qyteti i Panamasë (i teti). Në vend të nëntë edhe të dhjetë përsa i takon qyteteve më të lira gjejmë respektivisht Jeddah të Arabisë Saudite dhe Teheranin e Iranit. (WSJ)
Shtetet me jetesë më të lirë
1.Karachi (Pakistan)
1.Mumbai (Indi)
3.New Delhi (Indi)
4.Katmandu (Nepal)
5. Algjer (Algjeri)
5.Bukuresht (Rumani)
7. Colombo, Sri Lanka
8. Panama City, Panama
9. Jeddah, Saudi Arabia
10. Tehran, Iran.
Shtetet me jetesë më të shtrenjtë
1.Tokyo (Japoni)
2.Osaka (Japoni)
3. Sidney (Australi)
4. Oslo (Norvegji)
4. Melbourne (Australi)
6. Singapor
7. Zyrih (Zvicer)
8. Paris (France)
9. Caracas (Venezuelë)
10. Gjenevë (Zvicer).
Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë 30l12rc Pytje & Përgjigje Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë Empty Re: Jetesa ne 2013-n, ja ku eshte më e lirë dhe më e shtrenjtë

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 4:16

Paris (France) shum e bukur e adhuroj parissin

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi