Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes”

3 posters

Shko poshtë

Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes” Empty Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes”

Mesazh nga Katniss Thu 10 Mar 2011 - 9:43

Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes” Meksikani
Biznesmeni meksikan Carlos Slim për të dytin vit radhazi është personi më i pasur në botë me një pasuri prej 74 miliardë dollarësh
Bill Gates, i Mikrosoft është i dyti ndërsa të ardhurat e tij për këtë vit janë rritur nga 3 miliardë në 56 miliardë dollarë. Warren Bufett drejtori ekzekutiv i Berkshire Hathaway është në vend të tretë me 50 miliardë.
Bie në sy në këtë klasifikim edhe Mark Zuckerberg, 26 vjecari bashkëthemelues dhe drejtor ekzekutiv i rrjetit social Facebook, I cili ka hipur në vendin e 52 në listën e biliarderëve, nga vendi i 212 që ishte vitin e kaluar
Ndërsa Berluskoni, politikani me 9 jetë, siç e quan ‘Forbes’, nuk ka mundur të hyjë as në 30-shen e parë të klasifikimit.
Mbase festat luksoze e dhuratat e shtrenjta që bën pa kufi, e kanë varfëruar disi Kavaljerin
Revista “Forbes” thotë se në botë ka gjithsej 1.210 miliarderë. Sipas saj Rusia ka më shumë se 100 miliarderë, dhe se më shumë miliarderë jetojnë në Moskë se në çdo qytet tjetër të botës.

Në raportin vjetor për njerëzit më të pasur në botë, “Forbes” shkruan se numri i miliarderëve në Rusi ka shkuar në 101 nga 65 sa ishte vitin e kaluar.

Vetëm në Moskë jetojnë 79 miliarderë, shkruan revista amerikane, sipas së cilës, miliarderët rusë përbëjnë një të tretën e e miliarderëve në Evropë.

Ndërkohë që Kina ka 115 miliarderë, ndërsa SHBA kanë 413 miliarderë. Në krahasim me 2008, kur njiheshin 1, 125 miliarderë, ka një numër rekord të bilionerëve për këtë vit. Listës së miliarderëve për vitin 2011 i janë shtuar 214 emra.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes” Empty Re: Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes”

Mesazh nga Selda Thu 10 Mar 2011 - 12:14

pash zotin ku flejne kta rob me kaq pare? qesh qesh celebrate005
Selda
Selda
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 6587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes” Empty Re: Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes”

Mesazh nga Anakonda Sat 10 Nov 2012 - 6:13

valll a i mbajn dot apo tna i japin se i rujm ne? je farewww je farewww je farewww
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes” Empty Re: Njerëzit më të pasur të botës sipas “Forbes”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi