Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Në mes të javës. Në mes të krizës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Në mes të javës. Në mes të krizës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në mes të javës. Në mes të krizës

2 posters

Shko poshtë

Në mes të javës. Në mes të krizës Empty Në mes të javës. Në mes të krizës

Mesazh nga WebMaster Sun 10 Feb 2013 - 2:00

Quhet kriza e mesit të javës dhe vjen gjithmonë pas së hënës së hekurt, si dhe duhet kaluar para se të mbërrijmë në fundjavën e ëmbël. ne jemi përpjekur të japim disa këshilla si ta kalosh të ashtuquajturën "krizën e mesjavës".
Ok, le të fillojmë me përkufizimin e problemit, sepse bëhet fjalë për një problem të vërtetë. Sindromën e mëngjesit të së hënës e njihnim ndërkohë të gjithë. Nuk ke dëshirë të shkosh në punë, ose në shkollë, apo të nisësh javën me gjithë ato angazhimet e saj pas një fundjave hutuese. Po kriza e të mërkurës është akoma dhe më e tmerrshme. Me fjalë të varfra ... nuk ke MË dëshirë për të shkuar në punë, ose në shkollë, apo për të vazhduar me angazhimet e javës. Vetëm pas dy ditësh...

Kësaj shtoji periudhën e vitit. Shi, ftohtë, gri...kriza ekonomike që deprimon dhe faturat që duhen paguar gjithsesi, vendi i pathemeltë i punës, pasiguria për të ardhmen ... do ishte çudi që të gjitha këtë të vinin në mendje vetëm kur vjen,e mërkura! Shumë shpejt do e quajmë "kriza e së martës" nëse gjërat vazhdojnë kështu.

Mirë, tani që u kuptuam dhe u edhe më shumë, ja këshillat tona për ta zhvendosur krizën e mesit të javës sa më shumë mundur. Të pakën nga mërkura në të....enjte. Ja.

1. Planifikoje fundjavën që në fillim të javës dhe përpiqu që të jenë plane që duan farë organizimi dhe që ta mbajnë mendjen të angazhuar. Ideja që të pret diçka në fundjavë dhe fakti që të duhet të merresh me shumë gjëra para se ta organizosh si duhet, do të bënë ta harrosh rutinën e angazhimeve javore, qofshin të punës, shkollës, apo ndonjë gjëje tjetër

2. Përpiqu që në pasditen ose mbrëmjen e së mërkurës të kesh diçka të këndshme për të bërë. Një orar te floktarja, një koktej me një shoqe ose shok, një xhiro për ‘shopping’ (qoftë edhe vetëm për të parë vitrinat).

3. Bëj të njëjtën gjë të premten në mbrëmje. Në këtë mënyrë, nëse e sheh javën si një lumë të gjatë për t'u përshkuar, do kesh dy "ishuj" me distancë të vogël ku mund të pushosh gjatë lundrimit.

4. Fundjava duhet të jetë kënaqësi, çlodhje, argëtim. Shmang angazhimet e detyruara sociale ose familjare në fundjavë dhe mendo mbi të gjitha për vete. Orët e fundit të fundjavës edhe mund të jenë të mërzitshme (një koncept që nuk çmohet si duhet, sidomos në ato kultura që e quajnë punën një aktivitet fisnik dhe fisnikërues. Mendojeni.)

5. Nëse ke një fustan ose këpucë të reja, bëj që të jetë e mërkura dita e "debutimit në shoqëri" e blerjeve të reja (që ndoshta i ke bërë të mërkurën e shkuar). S'e ke idenë se sa ndihmon t'u ngritur nga shtrati të mërkurën në mëngjes kur do donim vetëm të na thithte dysheku.../Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në mes të javës. Në mes të krizës Empty Re: Në mes të javës. Në mes të krizës

Mesazh nga Anakonda Wed 22 May 2013 - 5:52

EH MEDET HALL ME QEN SINGELL E HALL ME QEN E DASHURUME PO PASKA HALLE KJO DASHNIA
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi