Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse gratë nuk janë të lumtura People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse gratë nuk janë të lumtura People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse gratë nuk janë të lumtura

+11
Єямєℓiиdå
seriozi
Zeshkane
il conte
Gjilanasi
Arabela
Malsori
Ariel
An0nim
Klio
WebMaster
15 posters

Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga WebMaster Fri 15 Feb 2013 - 7:30

E fillojnë jetën të entuziazmuara e plot projekte, por jeta e përditshme u shuan ëndrrat dhe energjitë. Kështu, koha e gëzimit humbet.
Për meshkujt është e kundërta: pas të 45-ve, jeta bëhet më e bukur

sipas nje studimi Amerikan..

Kurba zbret ngadalë. Ulet nga viti në vit, pa u ngritur më.
Pastaj vazhdon një vijë e drejtë, pra nuk ka më as ulje e as ngritje. Trajektorja është koherente, rënia konstante.
Është përmbledhur kështu në një grafik, me limitet dhe sforcimet e saj, lumturia e humbur e femrave.
Ky studim është realizuar në Shtetet e Bashkuara dhe ka hedhur dritë mbi një fenomen që duket një paradoks: pavarësisht suksesit dhe arritjeve të shumta, pas moshës 40-vjeçare femrat nuk janë më të lumtura, ndërkohë që me meshkujt ndodh e kundërta.
Kjo çështje është bërë edhe temë e një artikulli që titullohet

"Paradoksi i perëndimit të lumturisë femërore".

Studimi është realizuar nga dy shkencëtarë të Universitetit të Pensilvanisë. Një nga studimet është përpjekur të përcaktojë diçka të pakapshme, por në të njëjtën kohë të perceptueshme.
Në fakt, rezultatet e këtij studimi kanë ngjallur shumë debate, duke i ndarë në dy pjesë opinionet.
Gjithsesi, pavarësisht "konfliktit", prej këtij studimi është zbuluar një e vërtetë e hidhur dhe tregon atë që gratë nuk e thonë.
Një e vërtetë e fshehur që në "Huffington Post", sajti i famshëm i gazetarisë amerikane, kanë provuar ta tregojnë kështu: mendoni sikur jetoni në vitin 1969, në një shtet të çfarëdoshëm, për shembull në Detroit dhe të pyesni një nga shumë punëtoret të imagjinojë se cili mund të jetë roli i një gruaje që ka mbushur të 40-at. Sado optimiste të kenë qenë parashikimet e asaj gruaje, është e sigurt se do ndryshonte shumë nga ajo që do të kishte ndodhur. Ajo nuk do ta kishte imagjinuar kurrë se femrat do të ishin mazhoranca e forcës punëtore.
Nëse do ta pyesnim sërish atë punëtore, se a do të ishin të lumtura femrat pasi të kishin poste të rëndësishme në shoqëri, natyrisht që përgjigjja e saj do të ishte "po". Por, në fakt, nuk është kështu. Sipas studiuesve, niveli i përgjithshëm i lumturisë së femrave është ulur gjatë këtyre 40 viteve të fundit.
Rënia nuk varet nga fakti se femrat kanë një ose më shumë fëmijë, situata ekonomike, gjendja shëndetësore, puna që kryejnë dhe nëse janë ose jo të martuara.
Femrat e fillojnë jetën më të lumtura se meshkujt, por kur shkojnë drejt fundit të ekzistencës së tyre, nuk janë më aq të lumtura sa në fillim. Lumturia martesore e femrave ulet më shumë se ajo e meshkujve kur janë 39 vjeçe, në moshën 41-vjeçare ulet kënaqësia ekonomike, në moshën 44-vjeçare femrat janë më të pakënaqura se meshkujt rreth asaj që kanë arritur.
Në moshën 47-vjeçare femrat nuk janë dhe aq të lumtura për jetën e tyre sa meshkujt.
Kështu, kurba vazhdon të zbresë. Trajektorja është koherente dhe vazhdimisht në rënie. Ndërsa për meshkujt ndodh e kundërta: deri në një farë pike, kurba rritet dhe kur meshkujt e femrat arrijnë të 50-at, fatet e tyre ndahen.
"Unë nuk do të përdorja fjalën hidhërim. Do të flisja më tepër për lodhje, diçka spontane që pushton jetën e përditshme", thotë një docente e psikologjisë sociale në Universitetin e Milanos. "Gratë kanë marrë mbi vete shumë përgjegjësi.
Jeta është shumë e vështirë dhe jo gjithmonë i ka shpërblyer me çmimin maksimal.
Nga përgjegjësitë e mëdha, ka më shumë gjasa të zhgënjehen. Jo rastësisht pakënaqësia fillon të rrënjoset te femrat nga mosha 45 deri në 47 vjeçe. Kur arrijnë në këtë moshë, femrat shohin se sa kanë investuar në punë, familje e shoqëri dhe nuk marrin atë që meritojnë. Tani meshkujt janë më të lumtur se femrat.
Gjithashtu lumturia përcaktohet edhe në bazë të asaj që kemi përballë. Për shembull, në vitin 1972, femrat ballafaqoheshin me femra të tjera brenda grupit. Tani ballafaqohen edhe me meshkujt dhe shikojnë se gjërat nuk shkojnë dhe aq mirë".
Femrat duhet të mbulojnë shumë detyra, si në punë, dhe shtëpi. Duhet të kujdesen për fëmijët, bashkëshortin, duhet të gatuajnë, të pastrojnë, pra të bëjnë gjithçka. Në fakt, 50 për qind e femrave që punon, e ka të vështirë të krijojë familje dhe në të njëjtën kohë të punojë.
. Është krijuar një mendim tragjik mbi feminilitetin. Janë të fiksuara për të bërë ndryshime në trup dhe për të larguar përgjithmonë rrudhat. "Nga studimet, është vënë re një problem tjetër, shumë i bezdisshëm për femrat: ai i kohës që asnjëherë nuk mjafton. Femrat që punojnë shumë nuk kënaqen me kohën e tyre të lirë, jo për cilësinë, por për sasinë.
Zakonisht femrat punojnë më shumë se meshkujt, kështu që e vlerësojnë jashtëzakonisht autonominë e tyre. Nuk duan të heqin dorë, pavarësisht angazhimeve të shumta dhe mbështetjes së pakët nga ana e partnerëve", thotë një studiuese. "Unë mendoj se hidhërimi për femrat i detyrohet më shumë vetmisë se sa mungesës së profesionalizmit.

Një dështim në punë nuk përjetohet si tragjedi nga ana e femres..
Unë nuk shoh gra të shkatërruara nga mungesa e suksesit. Për femrat është më e dhimbshme të mos kenë jetë sentimentale:
mungesa e një mashkulli, e përkëdheljeve dhe e fëmijëve, kjo i bën të vuajnë.
Gjatë këtyre viteve shpresoja të shihja femra më të forta, më protagoniste, më fitimtare, por fatkeqësisht nuk ndodh kështu. perfundon mendimi i njerit prej studiusve..
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga il conte Fri 15 Feb 2013 - 9:10

Oj kushe shkruan kote roman ti....e keni fajin vete ju....keni naze...hahhahaha
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Klio Sun 17 Feb 2013 - 6:31

Varet nga menyra e jeteses qe kerkon te bej nje femer,nese ajo ben ne jete pikerisht ate qe do dhe ndjen,atehere apsolutisht qe do jete e lumtur,dhe nese ben ate qe te tjeret duan per te,atehere apsolutisht qe nuk do jete e lumtur !!!
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga An0nim Sun 17 Feb 2013 - 6:33

Enigma me e madhe qe mbizoteron ne kete bote ...
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Ariel Mon 18 Feb 2013 - 12:17

Se kane pretendime te medha hihihi
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Malsori Mon 18 Feb 2013 - 12:18

sepse kan gjuhen e gjat [You must be registered and logged in to see this image.]
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Ariel Mon 18 Feb 2013 - 12:24

Se i duan gjerat perfekte girly026
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Malsori Mon 18 Feb 2013 - 12:25

se kan shume pune shtepije
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Ariel Mon 18 Feb 2013 - 12:27

Se i duan gjerat 50 me 50 eeww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Malsori Mon 18 Feb 2013 - 12:28

se nuk ngopen me pak [You must be registered and logged in to see this image.]
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Ariel Mon 18 Feb 2013 - 12:32

Se duan te vleresohen me aq sa vlejne dhe jo si mall i skadum r.l.x..
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Arabela Tue 19 Feb 2013 - 1:11

Ariel shkruajti:Se i duan gjerat perfekte girly026
perfekte ska,,, :p :p
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Arabela Tue 19 Feb 2013 - 1:12

Malsori shkruajti:se kan shume pune shtepije
e vertete,,,dhe kur i ndihmon burri ndihen te lumtura,,per ndryshe jo,,, Pse gratë nuk janë të lumtura 426788 Pse gratë nuk janë të lumtura 426788
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Arabela Tue 19 Feb 2013 - 1:13

Malsori shkruajti:se nuk ngopen me pak [You must be registered and logged in to see this image.]
kush nuk ngopet me pak as me shume nuk ngopet,, :p
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Arabela Tue 19 Feb 2013 - 1:15

grate nuk jane te lumtura se duan te bejne me shume se cduhet dhe cu takon,,,,duhet te gjejme nje ekuiliber ne menyre qe mos te ndjejme theksueshem mungesen e dickaje por dhe mos mbytemi nga keto dickate,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Gjilanasi Tue 19 Feb 2013 - 1:28

nuk mund them donje mendim ,, pasi sjam grua
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjilan
Postime Postime : 673
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2013
Hobi Hobi : .....

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga il conte Sun 10 Mar 2013 - 3:22

Se burrat i ze gjumi shpejt naten ...ahhahahahaha hihihi hihihi
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Zeshkane Sun 10 Mar 2013 - 3:40

il conte shkruajti:Se burrat i ze gjumi shpejt naten ...ahhahahahaha hihihi hihihi

hahhahahahaaa :P :P :P
Zeshkane
Zeshkane
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 23
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/03/2013
Mosha Mosha : 40

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga il conte Sun 10 Mar 2013 - 3:41

Zeshkane shkruajti:
il conte shkruajti:Se burrat i ze gjumi shpejt naten ...ahhahahahaha hihihi hihihi

hahhahahahaaa :P :P :P


Mos qesh se keshtu eshte.... :P :P :P
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Zeshkane Sun 10 Mar 2013 - 3:42

il conte shkruajti:
Zeshkane shkruajti:
il conte shkruajti:Se burrat i ze gjumi shpejt naten ...ahhahahahaha hihihi hihihi

hahhahahahaaa :P :P :P


Mos qesh se keshtu eshte.... :P :P :P

po po e di :5454787: :5454787: :5454787:
Zeshkane
Zeshkane
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 23
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/03/2013
Mosha Mosha : 40

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga il conte Sun 10 Mar 2013 - 3:43

Se ka nga ato si puna e kesaj zeshkanes...qe u pelqen te rrahin burrat... :P :P
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Zeshkane Sun 10 Mar 2013 - 3:45

il conte shkruajti:Se ka nga ato si puna e kesaj zeshkanes...qe u pelqen te rrahin burrat... :P :P

sma ben zemra Perqafffimeee Perqafffimeee Perqafffimeee Perqafffimeee
Zeshkane
Zeshkane
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 23
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/03/2013
Mosha Mosha : 40

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga il conte Sun 10 Mar 2013 - 3:46

Zeshkane shkruajti:
il conte shkruajti:Se ka nga ato si puna e kesaj zeshkanes...qe u pelqen te rrahin burrat... :P :P

sma ben zemra Perqafffimeee Perqafffimeee Perqafffimeee Perqafffimeee


E di moj e di..ti je si engjell...

il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga seriozi Sun 10 Mar 2013 - 4:28

nuk jam i martaur qe te di pse nuk jane te lumtura grate
seriozi
seriozi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 179
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2013
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 22 Mar 2013 - 19:17

Se bejme shume, e trunin e kena npun 24/7.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Sweetheart Sat 23 Mar 2013 - 3:37

Nuk mund te percaktohet krejt gjinia vetem sepse disave nuk ju ka ecur ashtu si jan munduar apo pretenduar...Biles te jemi realiste sot me shume se kurre grate kan filluar te krijojne idete e tyre dhe t'i shprehin, t'ju njihet e drejta dhe t'ju jepet mundesia te krijojne identitetin e tyre femeror; pavaresisht ksaj rrjedhe ke dhe nga ata qe akoma vazhdojne te jene te abuzuara ne te gjitha kuptimet e fjales (emocionalisht/psiqikisht apo fizikisht), por jo se mungojne instutucionet por se ashtu kan zgjedhur te qendrojne per shume arsye te panjohura...Sot ne kte kohe dhe kushte qe kemi arritur, nuk duhen gjetur justifikime per te kerkuar nje jete me te pershtatshme apo te lumtur per veten tende..
Sweetheart
Sweetheart
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 247
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/03/2013
Mosha Mosha : 103

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Arian 123 Sat 23 Mar 2013 - 3:39

Sepse martohen para kohe.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 19 Apr 2013 - 10:01

Sepse nuk kane personin e duhur ne krah..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga bobi 10 Fri 19 Apr 2013 - 10:52

T'kene bobon fotokopje e me pas e hedhin tezen e palumturise ne toke apo jo :P
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga An0nim Sat 20 Apr 2013 - 7:06

Varet se si mund te perkufizohet lumturia ...
Por per mendimin tim askush nuk mund te jete i lumtur do kete gjithmon dobesite e veta dmth do kaloje c'do gje hidherim,lumturi etj .
Por ne rastin e femres do i bashkohem me mendimin e Ermelindes
[smile_1]
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Burrelsja Fri 17 May 2013 - 6:55

sepse fati e meshkujt se kuptojn aq mir jeten ose me sakt dashurin

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse gratë nuk janë të lumtura Empty Re: Pse gratë nuk janë të lumtura

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi