Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj

Shko poshtë

Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj Empty Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj

Mesazh nga WebMaster prej Fri 22 Feb 2013 - 3:03

Manikyra bazë duhet të vendoset të pakten një herë në javë, më poshtë do t’ju tregojmë hapat se si t’a përgatisni dhe të lyeni thonjët në shtëpinë tuaj.
Lani duart me ujë të vakët, një sapun me përbërës zbutës dhe me një brushë thonjësh.
Fusni duart në ujë të ngrohtë në një tas dhe i lini të qëndrojë 5-10 minuta deri sa të zbuten kultikulat e thonjëve. Më pas prisni të gjithë thonjët në të njëjten gjatësi dhe formë.
Lëmoni me limë majen e thonjëve për t’a bërë sa më të butë dhe të përshtatshme për manikyrë.
Nëse duart janë të thata lyeni ato me krem zbutës, ose ndonjë locion tjetër të veçantë.
Nëse keni thonjë të butë dhe deshironi t’i forconi ato atëherë ju këshillojmë të merrni vaj ulliri, t’a ngrohni në sobë ose mikrovale dhe më pas të fusni duart pasi vaji të ketë arritur nxehtësinë që durojnë duart. I lini thonjët të qëndrojnë në vaj të pakten 20 minuta. Këtë procedure e përseriteni 2-3 herë në javë.
Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj 30l12rc Pytje & Përgjigje Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj Empty Re: Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj

Mesazh nga Ariel prej Tue 5 Mar 2013 - 11:28

Atij ujit te ngrohte i shtohet pak leng limoni juhjjjjj


Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 100
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj Empty Re: Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj

Mesazh nga Anakonda prej Thu 16 Oct 2014 - 19:48

personalisht ssmpelqen ti lyej thonjt mduket vetja si fmi 3 vjec

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj Empty Re: Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi