Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Seksi shëron dhimbjen e kokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Seksi shëron dhimbjen e kokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seksi shëron dhimbjen e kokës

Shko poshtë

Seksi shëron dhimbjen e kokës Empty Seksi shëron dhimbjen e kokës

Mesazh nga Alberti Tue 5 Mar 2013 - 10:54

Seksi shëron dhimbjen e kokës

Edhe pse dhimbja e kokës është arsyetim i njohur i femrave për refuzim të seksit, në të ardhmen nuk do të jetë më i dobishëm, duke pasur parasysh se shkencëtarët kanë zbuluar se seksi mund të zbusë dhimbjet e kokës.
Më se gjysma e personave që vuajnë nga migrena, e të cilët gjatë sulmeve kanë bërë sekse, kanë paraqitur zbutje të dukshme të simptomave, ndërsa një prej pesë prej tyre më nuk ka ndier fare dhimbje.
Sipas një teorie, seksi është nxitës për çlirimin e endorfinës, analgjetikut natyror në organizmin tonë, që ka ndikim në sistemin qendror nervor dhe që eliminon dhimbjen e kokës.
"Rezultatet tregojnë se aktiviteti seksual gjatë sulmit të migrenës mundet t'i lehtësojë, e madje edhe t'i ndërpresë simptomat në disa raste", thonë hulumtuesit.
Studimi i publikuar në zhurnalin 'Cephalgia' të Shoqatës Ndërkombëtare të Neurologëve, ka përfshirë 400 pacientë, të cilët janë ndjekur gjatë dy viteve.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi