Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Majdanozi, për pastrim të fytyrës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Majdanozi, për pastrim të fytyrës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Majdanozi, për pastrim të fytyrës

Shko poshtë

Majdanozi, për pastrim të fytyrës Empty Majdanozi, për pastrim të fytyrës

Mesazh nga T_o_n_i Mon 11 Mar 2013 - 9:10

Që të keni fytyrë të pastër dhe të freskët, kurse nuk keni kohë për tretman, mund të provoni disa zgjidhje alternative për kujdes shtëpiak.

Receta për përgatitje të tonikut për pastrim të fytyrës në kushtet shtëpiake, që po jua prezantojmë ju tërheq me thjeshtësinë e vet.

Gjithçka që ju nevojitet për të përgatitur këtë është esencë me aromën që ju pëlqen dhe majdanoz i freskët. Në një litër ujë të zierë vini një tufë majdanoz të freskët dhe lëreni të përgatitet rreth 15 minuta. Më pas kullojeni dhe lëreni të ftohet. Mund ta mbani në një shishe të vogël në frigorifer një muaj të tërë.

Nëse dëshironi të ketë aromë të këndshme mund t’i hidhni disa pika esencë. Nëse kini fytyrë të yndyrshme, në vend të esencës së trëndafilit hidhni esencë nenexhiku, kurse nëse keni fytyrë të thatë, hidhni disa pika esencë trëndafili.

Për fytyrë normale është mirë në tonik të hidhni disa pika esencë portokalli. Toniku duhet të përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi