Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin

2 posters

Shko poshtë

Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin Empty Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin

Mesazh nga Alberti Mon 25 Mar 2013 - 8:37

Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin

Femrat të cilat përdorin shampo dhe sapunë për dush, në mirëmbajtjen e higjienës së zonës intime të trupit e vendosin veten në rrezik nga infektimet që transmetohen seksualisht, tërheqin vërejtjen ekspertët.
Hulumtuesit e Universitetit të Kalifornisë thonë se sapunët dhe lubrifikuesit mund të dëmtojnë indet e ndjeshme dhe t'i sjellin femrat në rrezik nga herpesi, klamidia dhe infektimi me HIV.
Udhëheqësi i studimit, Joel Brown, thotë se ekzistojnë gjithnjë e më shumë dëshmi që këto preparate shkaktojnë vagjinoza bakteriale. Dr. Brown ka anketuar 141 femra nga Los Angeles, prej të cilave, secila është përgjigjur në pyetje lidhur me produktet që përdorin për higjienë dhe që u janë nënshtruar testeve laboratorike për infektim vagjinal.
Femrat që kanë përdorur produkte që nuk janë për përdorim të brendshëm, si vaji dhe vazelina, më shpesh kanë pësuar infektime me kërpudha dhe baktere, thuhet në rezultatet e studimit të publikuar në revistën “Ginecology and Obstetry”.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin Empty Re: Pjesët intime të trupit e ‘urrejnë’ sapunin

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:54

hihihi hihihi hihihi
qa jan kto tema kshu m

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi