Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri

2 posters

Shko poshtë

Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri Empty Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri

Mesazh nga Alberti Mon 25 Mar 2013 - 8:50

Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri

Policia ka vënë në pranga babain e deputetit socialist, Sajmir Tahiri nën dyshimin se personi bën pjesë në një bandë të kontrabandës së ilaçeve. Të dhëna nga policia bënë të ditur se shtetasi Bashkim Tahiri, 62 vjeç fuste kontrabandë medikamente ilaçesh të ndryshme së bashku me persona të tjerë. Shtetasi Bashkim Tahiri u prangos në farmacinë që 62-vjeçari ka pranë Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”, përballë pediatrisë.
News24 bën të ditur se Tahiri bën pjesë në një grup që kontrabandonin ilaçe. Zanafilla është shtetasi Dritan Gjiza, i prangosur nga policia, vjehrra e të cilit punonte në një qendër shëndetësore në Itali. Nadire P., vjehrra e Dritanit grabiste ilaçe në qendrën shëndetësore italiane dhe i dërgonte me traget në Durrës, ku i priste dhëndri, Dritani. Ky shtetas më pas ia shiste me çmime të papërfillshme, Bashkim Tahirit, babait të deputetit socialist, Sajmir Tahiri. Bashkim Tahiraj pasi blinte ilaçet kontrabandë i shiste këto medikamente me çmimin e tregut.

Mësohet prej burimeve policore se ilaçet nuk kanë dokumentacionin përkatës.

Plarent Ndreca, avokati i Bashkim Tahirajt, deklaron se prej 4 orësh pret që të takojë klientin e tij, por nuk lejohet,

“Është situatë ë turpshme. Kam 4 orë që pres të takoj klientit por nuk lejohem nga policia. Justifikimi është se presim urdhër nga policia, urdhër që nuk po vjen. Është situatë e turpshme, pasi është burrë 63-vjecar i sëmurë, dhe po trajtohet si kriminel i një bande kriminale. Nuk kam asnjë informacion se nuk kam asnjë kontakt dhe e bën me shqetësuese situatën dhe e komprometon dhe paragjykon veprimet e policisë”, deklaroi avokati Ndreca.

Avokati Ndreca deklaron se ka një prokurë nga bashkëshortja e Bashkim Tahirajt për ta mbrojtur, ndërkohë që thekson se nuk është njohur me asnjë akt procedural nga policia për akuzat e ngritura ndaj klientit të tij.

“Nuk mund të japë një gjykim për aq kohë sa nuk jam njohur me asnjë akt procedural nga policia. Unë jam kontaktuar nga familja dhe bashkëshortja e klientit për të qenë avokat dhe ka lëshuar dhe një prokurë të posaçme. Kam 4 orë në Drejtorinë e Policisë dhe nuk kaq asnjë kontakt”, u shpreh avokati.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri Empty Re: Tiranë, arrestohet babai i deputetit Tahiri

Mesazh nga Anakonda Sun 26 May 2013 - 6:01

eh ku ka ma mir biri kshu deputet me fam ndersa baba nflagranc ksaj po qe i thon jet o shok

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi