Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja Pse Gratë Bëjnë Zhurmë Gjatë Seksit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja Pse Gratë Bëjnë Zhurmë Gjatë Seksit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja Pse Gratë Bëjnë Zhurmë Gjatë Seksit

Shko poshtë

Ja Pse Gratë Bëjnë Zhurmë Gjatë Seksit Empty Ja Pse Gratë Bëjnë Zhurmë Gjatë Seksit

Mesazh nga Robi dashuris Wed 3 Apr 2013 - 23:51

Nga seksologia anonime
Unë e di, sepse unë jam një grua, unë flas për gratë.
Disa gra bërtasin, të tjerat preferojnë tingujt e heshtjes. Por pse? Pse ë ky ndryshim? Nuk janë të gjitha gratë të njëjta?
Përgjigjen e kam zbuluar në studimet e Doctor Debby Herbenick i Institutit Kinsey që ka adresuar së fundmi këtë rebus të veçantë.
Me sa duket nuk ka studime të mjaftueshme për t’iu përgjigjur përfundimisht,
Gratë janë të zhurmshme sepse ata mendojnë se do të rrisin zgjimin seksual mashkullor.
2. Gratë janë të zhurmshme –, sepse ato nuk mund të ndihmohen nga burrat.
Bërtitjet, psherëtimat, pëshpëritjet, gurgullimat janë një prej atyre që ato nxjerin jashtë.
E pra, ne të gjithë e dimë që këto dalin gjatë seksit
3. Gratë janë të zhurmshme gjatë seksit, sepse ata janë drejt një orgazme.
Çfarë ëë interesante është se “zhurma” përkthehet në “të mirë”, qoftë si një shenjë e lirimit, apo ndërgjegjësuese e kënaqësisë, reale, e nxituar apo ndryshe.
Në studimin e tij Doktor Christopher Ryan, bashkë-autor i “Sex at Dawn”-origjina prehistorike e seksitmodern i referohet punës së britanikut primatologjist Stuart Semple, i cili gjeti femrën e zhurmshme nëpër një shumëllojshmëri të llojeve.
E quajtur “thirrje për ndërzim”, ndodhur vetëm para, gjatë apo menjëherë pas çiftëzimit, përmbante informacion audio që nxiti mjaft pasionin mashkullor për të provokuar konkurrencën e spermës.
E pra, femra transmeton të dhënat e pjellorisë, dhe një tregues në lidhje me statusin e mashkullit.
Zmadho fotografinë
?? pse gratë bëjnë zhurmë gjatë seksit
Por gratë shprehen se mos bërja e zhurmës është moderne, ashtu si nëpër filma.
Por disa gra mund të imitojnë filma, [Only mods are allowed to see this link] për të tjerat kjo është individuale.
Personalisht, unë gëzoj kënaqësinë e të shprehurit – seksi më bën të lumtur dhe më pëlqen kur dhe partneri bashkohet me të.
Por njëherë mora një letër nga komshinjtë dhe e kuptova se sa e rëndësishme është që të jesh e vëmendshme gjatë seksit edhe brenda shtëpisë tënde. Por përsëri pyes veten: atëherë ku është kjo liri?
Pastaj përsëri, mendoj që dhe memecëria e detyrueshme të themi, gjatë seksit mund të jetë emocionuese.
Zmadho fotografinë
E pra, ne të gjithë e dimë që këto dalin gjatë seksit
3. Gratë janë të zhurmshme gjatë seksit, sepse ata janë drejt një orgazme.
Çfarë është interesante është se “zhurma” përkthehet në “të mirë”, qoftë si një shenjë e lirimit, apo ndërgjegjësuese e kënaqësisë, reale, e nxituar apo ndryshe.
Në studimin e tij Doktor Christopher Ryan, bashkë-autor i “Sex at Dawn”-origjina prehistorike e seksitmodern i referohet punës së britanikut primatologjist Stuart Semple, i cili gjeti femrën e zhurmshme nëpër një shumëllojshmëri të llojeve.
E quajtur “thirrje për ndërzim”, ndodhur vetëm para, gjatë apo menjëherë pas çiftëzimit, përmbante informacion audio që nxiti mjaft pasionin mashkullor për të provokuar konkurrencën e spermës.
E pra, femra transmeton të dhënat e pjellorisë, dhe një tregues në lidhje me statusin e mashkullit.
Por gratë shprehen se mos bërja e zhurmës është moderne, ashtu si nëpër filma.
Por disa gra mund të imitojnë filma, por për të tjerat kjo është individuale.
Personalisht, unë gëzoj kënaqësinë e të shprehurit – seksi më bën të lumtur dhe më pëlqen kur dhe partneri bashkohet me të.
Por njëherë mora një letër nga komshinjtë dhe e kuptova se sa e rëndësishme është që të jesh e vëmendshme gjatë seksit edhe brenda shtëpisë tënde. Por përsëri pyes veten: atëherë ku është kjo liri?
Pastaj përsëri, mendoj që dhe memecëria e detyrueshme të themi, gjatë seksit mund të jetë emocionuese.


Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi