Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arrestohen dy spiunë serbë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arrestohen dy spiunë serbë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arrestohen dy spiunë serbë

2 posters

Shko poshtë

Arrestohen dy spiunë serbë Empty Arrestohen dy spiunë serbë

Mesazh nga Alberti Fri 26 Apr 2013 - 9:47

Arrestohen dy spiunë serbë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të cilët i ka zënë duke fotografuar objektin e FSK-së në qytetin e Gjilanit, si dhe objekte të tjera me rëndësi: fabrika, depo etj. Mbi ta rëndon akuza për vepër penale - spiunazh.
“Njësitet policore nga stacioni policor i Gjilanit me urgjencë kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku edhe i kanë takuar dy të dyshuarit serbë, shtetas të Kosovës> D. D. (1986) si dhe S. N. (1971)”, ka bërë të ditur toger Ismet Hashani, zëdhënës rajonal i Policisë në Gjilan.

Gjatë intervistimit të të dyshuarve, të njëjtit kanë pranuar se kanë bërë fotografi rreth objekteve të FSK-së si dhe objekte tjera, por nuk kanë treguar qëllimin e tyre.

Që të dy të dyshuarit punojnë në fshatin Kuscë, komuna e Novobërdës, transmeton KP.

Të dyshimtit janë intervistuar nga ana e hetuesve policorë dhe me vendim të prokurorit të shtetit ndaj dy të dyshuarve të lartcekur caktohet masa e ndalimit për 48 orë, gjersa, sipas provave të gjetura dhe po me vendim të prokurorit, ata ngarkohen për veprën penale “spiunazh”.

Aparati me materiale tjera fotografike është konfiskuar si provë materiale dhe bashkë me deklarata të dëshmitarëve okularë do të dërgohen si prova në gjykatë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Arrestohen dy spiunë serbë Empty Re: Arrestohen dy spiunë serbë

Mesazh nga Anakonda Sun 26 May 2013 - 5:56

serbet tvra me i pa mes sheshit nuk me intereson fare

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi