Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi

Shko poshtë

Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi Empty Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi

Mesazh nga An0nim Tue 2 Jul 2013 - 4:13

Eurostat: Rritje e re papunësisë në Eurozonë dhe Greqi 49170_2Shërbimi statistikor i Bashkimit Europian, Eurostat bën të ditur se niveli mesatar i papunësisë në eurozonë ka arritur 12,1% në muajin maj, duke shënuar një rritje të vogël në raport me prillin, ndërsa në tërësinë e BE-së ky nivel mbeti i pandryshuar, në 10,9%. 

Niveli mesatar europian i papunësisë në muajin maj ishte 12% tek meshkujt, 12,2% te femrat dhe 23,8% te të rinjtë e moshës nën 25 vjeç. 

Ndërkaq Greqia shënon 26,8% të papunë të popullsisë aktive, po sipas këtyre të dhënave. 

Në Greqi, papunësia tek meshkujt ishte 24,1%, te femrat 30,4% dhe tek të rinjtë nën 25 vjeç, 59,2%. 
Anila Jole
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi